Ogłoszenia parafialne – 26 czerwca 2022 roku

Dziękujemy za 3 ofiary złożone w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; w piątek sprzątało 8 osób, które złożyły 9 ofiar, w sobotę sprzątało także 8 osób, które złożyły 8 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 2 lipca po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 148c, 148d, 148e, 148f, 149, 149a, 149b, 150, 150a, 150b – 2 rodziny.

W rozpoczynającym się 13. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. W tym dniu przypada święto patronki naszej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Chociaż zewnętrzna uroczystość odpustowa jest dzisiaj, to jednak i jutro chcemy uczcić Maryję, dlatego zapraszamy na Mszę święte o 630, 800 i 1800. W tym dniu za nawiedzenie naszego kościoła i modlitwę w nim, oraz po spełnieniu pozostałych zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny.
Wtorek. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa. Po litanii do Najświętszego Serca Jezusowego będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.  
Środa. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą jak w dzień powszedni. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie po litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
Czwartek. Ostatni dzień czerwca i o 1730 będzie ostatnie nabożeństwo czerwcowe w obecnym roku. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem.
Pierwszy piątek lipca. Msze święte będą o 700 i 1800. Uwaga, w porządku Mszy świętych nastąpi zmiana: od piątku do końca sierpnia Msze święte poranne w dni powszednie będą o 700. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy razem dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne. W piątek rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski, w czasie którego czciciele Maryi będą modlić się szczególnie o pokój. Odpust będzie trwał od 1 do 10 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie i stronie internetowej sanktuarium. W tym niespokojnym czasie szukania pokoju w świecie i w nas zapraszamy wszystkich na odpust do Tuchowa.
Sobota. Święto NMP Tuchowskiej. Msze święte o 700 i 1800. Od 900 księża udadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 członkowie róż odmówią cząstkę różańca, potem Msza święta. Po mszy zmiana tajemnic różańca świętego.
Za tydzień będzie 14. niedziela zwykła, pierwsza miesiąca lipca.

Rozpoczęły się wakacje. Wielu z nas będzie korzystać z urlopów, wielu na jakiś czas wyjedzie z Woli Rzędzińskiej. Na wakacje wyślemy swoje dzieci. Nie zapomnijmy w tym czasie o Panu Bogu. Tam, gdzie będziemy odpoczywali, także za granicą, poszukajmy kościoła, spełniajmy zwykły obowiązek katolika, którym jest uczestniczenie w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Niech nigdy nie wydarzy się tak, że rodzice rezygnując z niedzielnej mszy, będą zgorszeniem dla swoich dzieci. Dzieciom wyjeżdżającym na kolonie i obozy zapewnijmy, aby ich wakacyjni opiekunowie poprowadzili ich na niedzielną Mszę świętą. Pamiętajmy, że obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy wypełniamy także, gdy jesteśmy na Eucharystii w sobotę wieczorem. Rodzice niech pomogą swoim dzieciom w przystąpieniu do spowiedzi i Komunii świętej z okazji pierwszego piątku. Jest to szczególnie ważne w wypadku tych, którzy zbierają pierwsze piątki.

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim: o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Opieki Społecznej, oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje. Zwróćmy uwagę na Gościa Extra, który poświęcony jest wielkiemu znaczeniu Eucharystii, częstemu  jej przyjmowaniu, adoracji Najświętszego Sakramentu i cudom eucharystycznym. Tygodnik Katolicki Niedziela próbuje odpowiedzieć na pytania, co znaczy być dzisiaj dobrym księdze i jakiego księdza potrzebują ludzie. Zastanawia się także, czy właściwe rozumiemy treść nabożeństwa do Niepokalanego serca Maryi?  

Przed rozesłaniem. Błogosławieństwo Boże niech nas umocni do prowadzenia życia autentycznego ucznia Jezusowego. Przykładem takiego ucznia jest dla nas Maryja. Prośmy Ją, aby nas nieustannie wspomagała na tej drodze.