DSM

DSM – Dziewczęca Służba Maryjna

            Celem formacji DSM jest pełny rozwój osobowości ludzkiej i chrześcijańskiej u dziewcząt, które ujawniają głębsze zainteresowania i potrzeby religijne. Zarówno formacja osobista, jak i praca apostolska, ma szczególny charakter maryjny. Maryja jest najbardziej aktualnym wzorem i ideałem życiowym dla dziewcząt.

            Dziewczynki z grupy maryjnej spotykają się co tydzień w środy o 16:15 w Domu Parafialnym. W pierwszą środę miesiąca uczestniczą we Mszy Świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

A co potem ?

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ( 8 XII ), która jest naszym patronalnym świętem, kandydatki otrzymują cudowny medalik i składają przyrzeczenie, w którym zobowiązują się wiernie wypełniać zadania Służby Maryjnej i przechodzić etapy formacji w naszej grupie. Każda z dziewcząt należących do naszej grupy DSM ma swoje przywileje, ale również obowiązki i zadania. Tym co wyróżnia nas spośród dziewcząt naszej parafii to to, że stoimy blisko ołtarza, systematycznie przystępujemy do spowiedzi i Komunii św., znajdujemy się na czele procesji i gromadzimy w sercach owoce duchowe naszej formacji.

Nasze obowiązki to:

 1. Wiernie wypełniać „5 zadań”:
  – Będę ochotnie wypełniać polecenia rodziców i wychowawców.
  – Będę starać się, aby w mej grupie zawsze panowała zgoda i miłość.
  – Będę nieść radość, zwłaszcza tam, gdzie są ludzie samotni, cierpiący, smutni.
  – Będę łączyć się z cierpieniami Pana Jezusa oraz boleścią Jego Matki i ofiarnie wybierać to, co trudne.
  – Będę umacniać swą przyjaźń z Jezusem przez dobre uczynki i unikanie okazji do grzechu.
 2. Przychodzić na każde spotkanie grupy.
 3. Codziennie przy rannym pacierzu odmawiać modlitwy ofiarowania.

Oto nasz codzienny akt ofiarowania. Pomódl się razem z nami:
O Pani moja, o Matko moja, cała się Tobie oddaję. Ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, uszy i usta moje i całą siebie. Gdy przeto Twoją jestem o Dobra Matko, broń mnie i strzeż jako Dziecka i własności Twojej. Amen

Opiekun: Ks. Waldemar Wołek