Ogłoszenia parafialne – 14 sierpnia 2022 roku

W śpiewanym dzisiaj Psalmie 40. usłyszeliśmy wołanie psalmisty, który błaga Boga o pomoc, a Pan pochyla się nad nim i wysłuchuje jego wołania. Tak jest z każdym z nas, gdy prosimy Boga o wiarę, nadzieję i miłość.

Dziękujemy za 14 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 11 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 20 sierpnia po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 183, 183a, 184, 185, 185b, 185e, 185f, 187, 189, 189a, 189c, 189d, 190, 191, 192, 193, 193b, 193d, 193e.

Zauważmy postępy w malowaniu naszego kościoła. Oceńmy nową kolorystykę. To jest pierwsza warstwa farby na ścianach. W tygodniu, który się rozpoczyna, będziemy intensywnie kontynuowali rozpoczęte prace. Składka jutrzejsza będzie przeznaczona na cele inwestycyjne, czyli na malowanie kościoła.

W rozpoczynającym się 20. tygodniu okresu zwykłego.
Jutro będziemy przeżywali uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe. Podczas Mszy świętej o 845 będziemy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory na naszych polach, działkach i ogrodach. Poświęcimy wieniec żniwny, pobłogosławimy zioła i kwiaty, które przyniesiemy do kościoła. W tym dniu zbierzemy składkę na cele inwestycyjne w naszej parafii; obecnie na malowanie kościoła.
Wtorek. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Jacka, kapłana. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza święta o 700.
Piątek. Msza święta o 700.
Sobota. Wspomnienie św. Bernarda, opata o doktora Kościoła. Msze święte o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 21. niedziela zwykła.

W środę po raz 40. wyrusza Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę. Pielgrzymi z naszego dekanatu, którzy idą w grupie 2. będą oddawali bagaże w najbliższy wtorek od 1700 do 1900 przy kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Wtedy też będzie ostatnia szansa, aby zapisać się na pieszą pielgrzymkę w tej grupie. 

Wójt naszej gminy zaprasza najpierw na coroczne obchody Bitwy Warszawskiej, które odbędą się jutro na boisku Wolani. W programie są: piknik wojskowy, przemarsz grup rekonstrukcyjnych, wojskowa grochówka i występy muzyczne. Ponadto w ramach tych obchodów o 1530 odbędzie się przekazanie i poświęcenie samochodu gaśniczego, który Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Rzędzińskiej otrzymała od Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Następne zaproszenie wójta dotyczy dożynek Gminy Tarnów, które odbędą się w sobotę w Zbylitowskiej Górze. O 1400 zaplanowana jest polowa Msza święta, po niej obrzędy dożynkowe, konkurs wieńca, prezentacja sołectw i poczęstunek swojskim jadłem. Dożynki zakończą występy muzyczne. Szczegóły obydwu imprez są na plakatach i stronie internetowej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. 1. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy kolejną płytę z cyklu Biblia Audio, a na niej Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów. Ponadto w Gościu przeczytamy o pustym grobie Maryi, oraz o działalności polskich szarytek w Odessie. 2. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na fakt, że po okresie pandemii w całej Polsce odradza się ruch pielgrzymkowy. Pisze także o inicjatywie ustawodawczej W obronie chrześcijan, która ma chronić ludzi wierzących i Kościół przed narastającą falą agresji. Do Niedzieli dołączona jest lista poparcia, którą można podpisać i wysłać na podany adres. 3. Od 19 sierpnia do kin wchodzi film fabularny Notre-Dame płonie. Twórcy filmy opisują wstrząsającą i prawdziwą historię walki o ocalenie paryskiej katedry, jednego z najświętszych miejsc w Europie. Jest to także opowieść o sile wiary, modlitwy, oraz poświęcenia dla ratowania wartości chrześcijańskich.

Przed rozesłaniem. Umocnieni spotkaniem z Panem Jezusem wracamy do naszych domów, aby podjąć nowe wyzwania. Niech dobry Bóg błogosławi nam na wytrwały trud zmagań z przeciwnikami naszej wiary.