Ogłoszenia parafialne – 1 listopada 2020 roku
Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 7 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 6 osób, i złożono 6 ofiar. Ponieważ jest zakaz wstępu na cmentarze, nie sprzątaliśmy kaplicy cmentarnej. Do sprzątania kościoła w sobotę, 7 listopada po mszy porannej prosimy parafian z domów: 422b, 422c, 422d, 423, 424, 425a, 425b, 426a – 2 rodziny, 426b.
Jak wszyscy wiemy, przez trzy dni zabronione jest odwiedzanie cmentarzy, dlatego dzisiaj nie możemy tam celebrować ani Mszy świętej, ani procesji żałobnej. W związku z tym zapraszamy po południu do kościoła. O 1600 wystawimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i zaraz rozpoczniemy nabożeństwo, na które złożą się modlitwy za zmarłych odmawiane zwykle na cmentarzu, przeplatane różańcem. Po zakończeniu tego nabożeństwa, o 1700 będziemy celebrowali Mszę świętą w kościele. Przy bramach cmentarza nie będzie też kwesty na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ale na ten cel zbieramy ofiary w kościele do skarbony obok figury św. Antoniego i przed kościołem do puszek.
Zachęcamy wszystkich do zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak wiecie papież Franciszek rozszerzył możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad. W tym celu należy:
- W ciągu całego listopada należy odwiedzić cmentarz i tam, choćby w myśli, pomodlić się za zmarłych.
- W Dzień Zaduszny wystarczy nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić tam: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
- Można też odmówić jutrznię lub nieszpory za zmarłych, albo modlitwę: Wieczny odpoczynek.
Ponadto zawsze należy spełnić ogólne warunki zyskiwanie odpustów, a są nimi:
- Spowiedź sakramentalna i przystąpienie do Komunii świętej.
- Modlitwa w intencjach papieskich.
- Wyzbycie się przywiązania do jakiegoś grzechu, nawet powszedniego.
Jeżeli, ktoś chce dokładnie zapoznać się z przepisami prawnymi zyskiwania odpustów, może to zrobić, czytając ogłoszenie wywieszone w gablotach lub zaglądając na stronę internetową naszej parafii.
W tym tygodniu.
Jutro jest wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte będą o 630, 800, 1600 i 1800.
Wtorek. O 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1730 odmówimy różaniec za zmarłych z wypominkami. Taki porządek popołudniowy będzie w każdy dzień powszedni miesiąca listopada. Na koniec wtorkowego wystawienia odmówimy modlitwy nowennowe, a potem będzie Msza święta wieczorowa.
Środa. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Na koniec adoracji odmówimy modlitwy nowennowe.
Pierwszy czwartek. W tym dniu pomodlimy się także o powołania kapłańskie o zakonne z naszej parafii. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem.
Pierwszy piątek. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Uczniów klas siódmych i ósmych zapraszamy na specjalną mszę młodzieżową o 1900. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota. Od 900 księża wybierają się do chorych. Ponieważ ilość zakażeń koronawirusem wzrasta, dla bezpieczeństwa nie musimy na razie odwiedzać wszystkich chorych. Zrozumiemy, gdy ktoś odmówi wizyty księdza. Prosimy tylko, aby wcześniej zgłosić to dotyczącemu księdzu lub kierowcy. Jeżeli nie będzie zgłoszenia, ksiądz przyjedzie. Na wieczorowe nabożeństwo pierwszej soboty zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca: o 1700 adoracja Najśw. Sakramentu, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z homilią i zmiana tajemnic różańcowych.
Za tydzień będzie 32 niedziela zwykła – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie. O 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1630 różaniec za zmarłych połączony z czytaniem wypominek, o 1700 Msza święta.
Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszymi modlitwami. Tygodnik Katolicki Niedziela podkreśla w wielu artykułach, że każde życie jest ważne
Przed rozesłaniem. Świętość zaczyna się przy ołtarzu krzyża, ale weryfikuje się w życiu każdego z nas i w naszych rodzinach. Zgodnie z rozporządzeniem księdza biskupa po Ewangelii doczytaliśmy Apel Rady Stałej KEP, teraz zrealizujemy drogą część zarządzenia: będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewamy suplikacje, odmówimy specjalną modlitwę o pokój, by w końcu otrzyma błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.