Ogłoszenia parafialne – 1 maja 2022 roku

Rozpoczynamy dziś w Kościele w Polsce XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego. W tych dniach chcemy szczególnie dziękować Bogu za sakrament Eucharystii i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa. Niech kolejne dni Tygodnia Biblijnego będą czasem żarliwego wsłuchiwania się w głos Boga, który rozbrzmiewa w Piśmie świętym. Niech będą dniami modlitwy o aktywną obecność w naszym życiu i w naszych rodzinach zmartwychwstałego Chrystusa i Ducha Wspomożyciela. W piątek w ramach nabożeństwa dla młodzieży o 1900 będziemy celebrowali specjalne nabożeństwo Droga Światła. Ponadto zwróćmy uwagę na karteczki, tzw. sigle, ze wskazaniem na konkretny tekst biblijny do osobistego przeczytania, które są wyłożone w koszyczku w przedsionku pod wieżą. Weźmy sobie taką karteczkę, przeczytajmy wskazane teksty i zanurzmy się w Słowie Bożym.

Dziękujemy za 4 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Wczoraj wzorowo sprzątało 10 osób i złożono 10 ofiar. Bóg zapłać! Następne sprzątanie będzie w sobotę 7 maja około godziny 900, po pierwszej spowiedzi dzieci z klas trzecich. O posprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Wczoraj rozpoczęliśmy celebrowanie nabożeństw majowych. Będą się one odbywały pół godziny przed mszą wieczorową, w dni powszednie o 1730, a w niedziele o 1630. W zeszłym roku te nabożeństwa były przy grocie. Ponieważ zwyczaj ten podobał się parafianom, dlatego w obecnym roku chcemy około połowy nabożeństw majowych celebrować także przy grocie, drugą połowę w kościele. Miejsce celebrowania nabożeństwa majowego, będzie zależne od pogody. Decyzję będziemy podejmowali na bieżąco.

W tym tygodniu.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
Wtorek. Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą o 630, 800, 1200 i 1800. Msza święta o 1200 będzie koncelebrowana i ofiarowana w intencji naszej Ojczyzny z okazji święta rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wpisuje się ona w obchody święta narodowego, które w Woli Rzędzińskiej organizuje nasza gmina. W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu będzie: o 1730 nabożeństwo majowe, potem nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Floriana, męczennika. Święto patronalne strażaków. Nasi strażacy z OSP w Woli Rzędzińskiej w tym roku będą świętowali w parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie o 1830 odprawimy w ich intencji Mszę świętą. W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu będzie: o 1700 różaniec odmawiany przez grupę  pomocy dla dusz czyśćcowych, o 1730 nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek maja. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem.
Pierwszy piątek maja. Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci z klas trzecich z rodzicami; odnowią one przyrzeczenia chrzcielne. O 1900 będzie Msza święta i nabożeństwo Drogi Światła dla młodzieży. Obowiązkowo biorą w niej udział uczniowie klas siódmych, którzy obecnie są kandydatami do sakramentu bierzmowani. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota maja. W tym dniu o 800 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do sakramentu po-kuty. O 900 księża udadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1700 członkowie róż odmówią cząstkę różańca, o 1730 będziemy celebrowali nabożeństwo majowe, potem Msza święta. Po mszy zmiana tajemnic różańca świętego.
Za tydzień będzie 4. niedziela wielkanocna, którą obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpocznie się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas Mszy świętej o 1200 będziemy przeżywali uroczystość I Komunii świętej dzieci klas trzecich. Otoczmy ich naszymi modlitwami. Nabożeństwo majowe będzie o 1630. Składka na WSD w Tarnowie. Przypada 77. rocznica zakończenie II wojny światowej.

Wójt naszej gminy zaprasza na obchody święta 3. Maja do Woli Rzędzińskiej. Po Mszy św. o 1200 na placu przed cmentarzem będzie koncert polsko ukraińskiej orkiestry kameralnej DŹWIĘK NADZIEI, a potem rajd rowerowy. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i polecamy szczególnie artykuł o nabożeństwie majowym, z którego dowiemy się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego jego głównym elementem jest Litania Loretańska, oraz dlaczego odprawiamy je właśnie w maju. Gość rozważa także o wierze i patriotyzmie. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się porównać polską pobożność maryjną z pobożnością włoską, hiszpańską czy latynoską i podkreśla, że maryjność wskazuje na prawdziwą wiarę i na autentyczne jej przezywanie. Niedziela pochyla się nad problemami religijnego wychowania dzieci. Jak modlić się z dziećmi, żeby modlitwa była dla nich czymś naturalnym? Jak wprowadzać je w świat Biblii i codziennej modlitwy słowem Bożym?

Przed rozesłaniem. To jest Pan! – woła umiłowany uczeń w dzisiejszej Ewangelii. Możemy za nim powtórzyć: To jest Pan, którego przyjęliśmy w Słowie i w Komunii Świętej. Ten okrzyk niech wypełnia nasze serca i umysły, a Boże błogosławieństwo wspiera nas w dawaniu świadectwa o Tym, który nas miłuje – o zmartwychwstałym Chrystusie, Panu naszym.