Ogłoszenia parafialne – 1 października 2023 roku

Komunikaty Biskupa Tarnowskiego. Drodzy Diecezjalnie! Dzisiaj rusza kolejna edycja radiowo-internetowego studium biblijnego. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Radia RDN w każdą niedzielę o 1810 oraz powtarzane w poniedziałki o 2200. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszam do wzięcia udziału w Diecezjalnym Różańcowym Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Mielcu. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o 1200 w kościele MB Nieustającej Pomocy, Patronki Mielca, a następnie pójdziemy do kościoła św. Mateusza, modląc się na różańcu w intencji małżeństw i rodzin oraz ochrony każdego ludzkiego życia. Św. Jan Paweł II w encyklice Ewangelium Vitae potwierdził jednoznacznie, że bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej. Żadna okoliczność, żaden cel, żadne prawo na świecie nigdy nie będą mogły uczynić godziwym aktu, który sam w sobie jest niegodziwy, ponieważ sprzeciwia się Prawu Bożemu, zapisanemu w sercu każdego człowieka, poznawalnemu przez sam rozum i głoszonemu przez Kościół (EV 62). A zatem każdy katolik jest zawsze zobowiązany w sumieniu, aby bezwarunkowo opowiadać się po stronie prawa do życia każdej istoty ludzkiej od poczęcia do naturalnego kresu. Z równą determinacją ma także zabiegać o ochronę praw rodziny, opartej na monogamicznym małżeństwie mężczyzny i kobiety. W tych sprawach, które dotyczą istoty porządku moralnego, prawy rozum nie pozwala na kompromisy. Gorąco proszę o podjęcie w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wytrwałej modlitwy różańcowej za małżeństwa i rodziny oraz o należyte poszanowanie życia każdej istoty ludzkiej. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 7 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 27a, 27b, 28, 28a, 28a/1, 28b, 28c, 29d – 2 rodziny, 28e.

W rozpoczynającym się 26. tygodniu zwykłym.

Dzisiaj o 1600 będzie procesja różańcowe wokół naszego kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Poniedziałek. Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu, na koniec adoracji nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. Na Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami na drugie spotkanie w ramach liturgicznego przygotowania do przyjęcia pierwszej Komunii świętej; dzieci będą miały poświęcone różańce.

Środa. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii.

Pierwszy piątek. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 Msza święta i nabożeństwo różańcowe dla młodzieży uczącej się i pracującej. Obowiązkowo przychodzą na nią uczniowie klas siódmych i ósmych.

Pierwsza sobota. Wspomnienie NMP Różańcowej. Od 900 księża udadzą się do chorych. Wieczorem od 1700 adoracja, o 1715 nabożeństwo różańcowe, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca.

Za tydzień będzie 27. niedziela zwykła.

Przypominamy o nabożeństwach różańcowych. Będziemy je celebrowali każdego dnia powszedniego o 1715, w niedzielę o 1615. Zapraszamy na nie wszystkich parafian. 15 minut wcześniej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy też o tym, aby z całą rodziną odmawiać różaniec w naszych domach.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na tekst o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych. Tygodnik Katolicki Niedziela drukuje wywiad z kardynałem Grzegorzem Rysiem, który obnaża słabość niektórych stereotypów dotyczących nauczania papieża Franciszka, synodalności oraz młodych ludzi w Kościele.

Przed rozesłaniem. Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy! Tymi słowami Bóg zaprasza nas do większego zaangażowania we wspólnotę Kościoła. Niech Jego błogosławieństwo umacnia nas w wypełnianiu tego ważnego zadania.