Ogłoszenia parafialne – 1 sierpnia 2021 roku

Dziękujemy za 1 ofiarę złożoną na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 7 osób, złożono 8 ofiar. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej prosimy parafian: 569c, 571, 574, 574b, 574c, 575, 575a, 575b, 575c, 576.

Dziękujemy tym wszystkim, który w ostatnią niedzielę złożyli ofiary związane z poświęceniem pojazdów. Wszystkie one zostały przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. I jeszcze jedna ważna uwaga. Każdy z poświęcających pojazd otrzymał mały różaniec nie po to, aby powiesić go na lusterku samochodowym i traktować jak swojego rodzaju amulet, który ma chronić kierowcę i pasażerów. Takie postepowanie miałoby wymiar zabobonu. Różańce zostały nam dane po to, abyśmy po nie sięgnęli, gdy podróżujemy i na nich się modlili. Modlitwa w czasie podróży nie przeszkadza, ale sprzyja kierowcom i pasażerom, uspokaja, relaksuje i sprzyja skupieniu za kierownicą. Wprowadzajmy taki zwyczaj, zwłaszcza w rodzinach: gdy jedziemy razem, to razem modlimy się w czasie podróży.

W rozpoczynającym się 18. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Dzisiaj rozpoczyna się sierpień, miesiąc dowolnej abstynencji. Od dzisiaj do jutra do północy możemy zyskiwać odpust Porcjunkuli. Jest on zupełny i jeden raz w roku. Możemy ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Udzielany jest za spełnienie czynu odpustowego, czyli za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tego zwykłe warunki konieczne do zyskania odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź i Komunia święta, oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
Poniedziałek. Msza święta o 700.  
Wtorek. Msze św. będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji  nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana. Msze św. będą o 700 i 1800. Na chwilę modlitwy podczas adoracji najświętszego Sakramentu zaprasza grupa pomocy dla dusz czyśćcowych. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.   
Pierwszy czwartek. Msze święte będą o 700 i 1800. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. 
Pierwszy piątek. Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte będą o 700 i 1800.  O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota. Msze święte będą o 700 i 1800. Od 900 księża oddadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730  odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
Za tydzień będzie 19. niedziela zwykła. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Spotkanie przed pielgrzymkowe  dla pielgrzymów z grupy 2. Św. Franciszka odbędzie się w piątek 6 sierpnia o godzinie 1900 w Szynwałdzie.

Grupa modlitewna Matki Bożej Królowej Pokoju organizuje pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Zawadzie koło Dębicy. Odbędzie się ona 12 sierpnia. Celem wyjazdu będzie wspólna modlitwa na dróżkach różańcowych. Zapisy u pani Danuty Gębisiowej. Ze szczegółami dotyczącymi wyjazdu można zapoznać się, czytając ogłoszenie zamieszczone w gablocie w przedsionku kościoła.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o tym, czego możemy nauczyć się od Jana Vianneya świętego proboszcza z Ars. Gość zabiera nas do rzymskiego kościoła św. Andrzeja na Kwirynale, gdzie zakończył ziemskie życie św. Stanisław Kostka i gdzie są przechowywane jego doczesne szczątki.  Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, czy  współczesne pokolenie pamięta o powstańcach warszawskich. Niedziela pisze także, jak opowiadać polską historię, aby nie była fałszowana przez naszych sąsiadów.

Przed rozesłaniem. Jezus Chrystus obecny w Kościele pragnie, abyśmy przy Nim nabrali sił i byli wierni Jego przykazaniom. Niech Jego błogosławieństwo przyniesie nam moc i pomoże trwać w łączności z Nim.