Ogłoszenia parafialne – 10 grudnia 2023 roku

W drugą niedzielę Adwentu warto usłyszeć Jana Chrzciciela, który woła: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki! Stanowcze słowo proroka znad Jordanu wskazuje na konieczność nawrócenia. Weźmy sobie do serca jego słowa, odnówmy się w naszym myśleniu i działaniu, aby z radością przeżyć święta Narodzenia Pańskiego.

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na inwestycje parafialne, oraz za 14 wpłat na konto parafialne w listopadzie.. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 66, 66a, 66b, 66d, 66e, 66g, 66p, 73b – 2 rodziny, 73d – 2 rodziny.

Przypominamy, że codziennie w dni powszednie o 630 celebrujemy roraty. Szczególnie zapraszamy na nie dzieci i młodzież. Po pierwszym tygodniu Adwentu niestety trzeba stwierdzić, że na roraty przychodzi maleńka garstka dzieci. Niech wezmą to sobie do serca rodzice i dziadkowie. Opłatki roznosimy po damach i są dostępne w zakrystii naszego kościoła. W zakrystii są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Jeszcze przez tydzień w naszym kościele będzie wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, którzy znajdują się w potrzebie.

Przypominamy też, że dzisiaj przed naszym kościołem strażacy ochotnicy rozprowadzają kalendarze ścienne na rok 2024. Ponadto także dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Natomiast za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszek, które będą przeznaczone na pomoc w budowie paneli fotowoltaicznych dla szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie nie ma prądu elektrycznego z elektrowni, a tylko z generatorów napędzanych dawniej wyłącznie silnikiem diesla, a obecnie z dzięki postępowi technicznemu także z paneli fotowoltaicznych.

W rozpoczynającym się 2. tygodniu Adwentu.

Poniedziałek. Na 1900 do domu parafialnego zapraszamy młodzież klas ósmych na kolejne spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.

Wtorek. O 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu: na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

Sobota. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją celebrowali codziennie do świat na zakończenie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie sobotniej adoracji na chwilę modlitwy zapraszają członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Za tydzień będzie trzecia niedziela Adwentu, nazywana Gaudete – Radujcie się.

Od ubiegłej niedzieli czytamy nowe wypominki roczne. Dziękujemy za nie i za wszystkie ofiary złożone z tej okazji. Wypominki będziemy czytać przez cały rok 15 minut przed mszami o 845, 1030 i 1200. Dołączymy do nich modlitwy w intencji wymienionych dusz. Wypominki zostały podzielone na 7 części, które następują jedna po drugiej. Gdyby były jakieś pomyłki w imionach i nazwiskach osób wypominanych, proszę to zgłosić do księdza proboszcza.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie. Tygodnik Katolicki Niedziela przypomina, że Apel Jasnogórski ma już 70 lat. Dlaczego stał się ulubioną modlitwą Polaków? Co czują wierni wypowiadając w godzinie apelu słowa: Jestem, pamiętam, czuwam! Przypominamy o nowym dwumiesięczniku Gościa Niedzielnego pt. Historia Kościoła. W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze ścienne z wizerunkami Matki Bożej na rok 2024.

Przed rozesłaniem. Napełnieni Bożą łaską, starajmy się przyśpieszyć nadejście „nowego nieba i nowej ziemi” przez naszą osobistą świętość i zaangażowanie w życie parafii. Niech nas umocni Boże błogosławieństwo.