Ogłoszenia parafialne – 10 lipca 2022 roku

Słowo Boże, które jest blisko każdego z nas, na ustach i w sercu, pomaga nam zauważyć potrzeby naszych bliźnich. Pozwólmy się mu prowadzić. Słowa Boga są duchem i życiem, przewodnikiem do życia wiecznego.

Dziękujemy za 3 ofiary złożone w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 10 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 16 lipca po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 155, 156, 156b, 156c, 157, 157a, 158a, 160a, 161, 161a.

W rozpoczynającym się 15. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. Święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. Msza święta o 700.
Wtorek. Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.  
Środa. Wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników i patronów naszej diecezji. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza święta o 700.   
Piątek. Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta o 700.
Sobota. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msze święte o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 16. niedziela zwykła. Składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W niedługim czasie, a konkretnie od 1 sierpnia, planujemy przeprowadzenie w naszym kościele prac, których celem będzie odnowienie wnętrza kościoła. Chodzi o odświeżenie malowania ścian kościoła. Gdy spojrzymy na nasz kościół, z łatwością dostrzegamy, że w wielu miejscach, szczególnie pod ławkami, odpada tynk, spadły całe płaty farby na wprost naszych oczu, a kolor ścian jest generalnie szary. Widać to świetnie na ekranach komputerów czy telewizorów, gdy przeprowadzamy transmisję internetową Mszy świętych. Mamy na myśli szczególnie okolice ołtarza Serca Jezusowego i Pana Jezusa Miłosiernego, ale nie tylko. Trzeba więc zająć się naprawą tego. Zakres prac obejmie odmalowanie gładkich powierzchni ścian w kolorach, jakie były kiedyś. Nie będziemy ingerować w malowidła na ścianach, filarach i stropie, jedynie je nieco odczyścimy. Te malowidła mają dużą wartość artystyczną i ideową. Problemem jest tylko jedno malowidło: portret znanego polityka na ścianie pod chórem, który tam nigdy nie powinien się znaleźć. Prace będą odbywać się etapami, z wyłączeniem na jakiś czas pewnych obszarów kościoła. Na jak długo, trudno dzisiaj przewidzieć. Mamy nadzieję, że do przyjścia jesiennych chłodów w obecnym roku, będzie można zobaczyć konkretne efekty malowania. Prosimy parafian o zrozumienie, akceptację dla zaplanowanych robót, zniesienie przez jakiś czas niewygód w kościele, a także o pomoc w realizacji podjętych planów.

Gmina Tarnów zaprasza w przyszłą niedzielę, 17 lipca, do Zbylitowskiej Góry na wyjątkowe wydarzenie sportowe, a mianowicie na biegi ekstremalne. Będą profesjonalne przeszkody dla dorosłych w terenie leśnym, specjalny tor dla dzieci, atrakcje dla biegaczy i widzów. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi Starego Testamentu: dwie Księgi Królewskie i dwie Księgi Kronik. Trzeba także zwrócić uwagę na bardzo ważny artykuł, którego bohaterem jest św. Benedykt z Nursji i jego reguła, która nie zastępuje Ewangelii, ale podpowiada, jak słowo Boże wprowadzić w czyn, w centrum stawia Boga, uczy pokory i miłości bliźniego. W ramach wakacyjnego cyklu Gość zabiera swoich czytelników na Roztocze. Gość Extra będzie dostępny jeszcze przez kilka dni. Tygodnik Katolicki Niedziela przedstawia nam relikwie związane z Męką Jezusa, opowiada też ich historię. Ponadto Niedziela w bieżącym numerze wyjaśnia, w czym Kościół Katolicki jest podobny i czym różni się od innych Kościołów i Wspólnot chrześcijańskich.

Przed rozesłaniem. Niech przykład miłosiernego Samarytanina z dzisiejszej Ewangelii i jego współczesnych naśladowców będzie dla nas inspiracją do okazywania miłości ludziom wokół nas i tym, którzy postawieni są na obrzeżach życia. Niech w tym wspomaga nas Boże błogosławieństwo.