Ogłoszenia parafialne – 10 maja 2020 roku

Papież Franciszek ostrzega nas, abyśmy nie zwirtualizowali Kościoła i sakramentów. Oznacza to, że nie wystarczy oglądać mszy i nabożeństw w telewizji lub w przekazach internetowych, bo czym innym jest msza w przestrzeni wirtualnej, a czym innym realne uczestniczenie w niej w świątyni parafialnej. Chociaż mamy dyspensę od uczestniczenia w mszach obowiązkowych, to jednak nie możemy całkiem odizolować się od kościoła. Zapraszamy zatem na codzienne Msze święte w naszym kościele, które celebrujemy rano i wieczorem o 630 i 1800. Szczególnie polecamy mszę ranną, na której jest niewiele osób. Na godzinę 1700 zapraszamy na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu, a potem na nabożeństwa majowe, w czasie którego rozdzielamy Komunię świętą. O nabożeństwach majowych przypominamy szczególnie dzieciom i młodzieży. Umówmy się, że ci, którzy uczestniczą w nabożeństwach majowych będą się starali po ich zakończeniu iść do domu, aby zrobić miejsce innym, chcącym uczestniczyć we Mszy świętej. Po mszach wieczorowych odmówimy jeszcze raz Litanię Loretańską bez wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nie możemy postępować tak, że zajmiemy miejsce w kościele od 17. aż do skończenia mszy wieczorowej. Także w sferze naszej prywatnej pobożności powinniśmy wystrzegać się zaborczości i zachowań się egoistycznie wobec naszych bliźnich. Codziennie w czasie Mszy świętych, adoracji i nabożeństwa majowego mamy możliwość wyspowiadać się. Nie należy bać się podchodzić do spowiedzi, bo kratki konfesjonałów są codziennie starannie odkażane.

 W tym tygodniu.

Wtorek. Adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy modlitwami do miłosierdzia Bożego.
Środa. Po nabożeństwie majowym będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Święto św. Macieja Apostoła. W czasie adoracji pomodlimy się do MB Królowej Pokoju.
Piątek. Wspomnienie św. Zofii, wdowy i męczennicy.
Sobota. Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
Za tydzień będzie 6. wielkanocna. Transmitujemy Msze święte o 845 i 1030.

Gdyby na świecie i w Polsce nie wybuchła pandemia koronawirusa, dzisiaj w naszej parafii byłaby uroczystość pierwszej komunii dzieci klas trzecich. Ponieważ teraz nie możemy zorganizować takiej uroczystości, musieliśmy przenieść ją na późniejszy termin. Po naradzie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych powstał plan, że uroczystość pierwszej komunii będzie w naszej parafii w ostatnią niedzielę wakacji, tj. 30 sierpnia br. Mamy nadzieję, że do tego czasu pandemia nieco ustanie i rozporządzenia władz pozwolą nam jej zorganizowanie. W tej sprawie pozostajemy w ciągłym kontakcie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

Pan sołtys z Woli Rzędzińskiej 1. informuje, że 2. rata podatku za rok 2020 będzie przyjmowana w domu parafialnym w czwartek od 800 do 1000 i w piątek od 1500 do 1700.