Ogłoszenia parafialne – 10 marca 2024 roku

Dziękujemy za 11 ofiar złożonych cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątała tylko 1. osoba, złożono 2. ofiary. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 16 marca po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 117, 117a, 117b, 118a, 118c, 118d, 118/1 – 2 rodziny, 119, 120, 120a.

W rozpoczynającym się 4. tygodniu Wielkiego Postu.

Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Józefa. Będziemy ją odprawiali na zakończenie adoracji najświętszego Sakramentu.

Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek. O 900 droga krzyżowa dla dorosłych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1700 droga krzyżowa dla dzieci i dla pracujących przed południem. Po drodze krzyżowej będzie chwila adoracji Najświętszego Sakramentu. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy uczniów klas ósmych – kandydatów do bierzmowania – z rodzicami. Rozpoczną oni triduum przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Po Mszy świętej o 1900 będzie droga krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej, od klas siódmych wzwyż.

Sobota. Na mszę wieczorową zapraszamy uczniów klas ósmych z rodzicami na drugi dzień triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Za tydzień będzie 5. Niedziela Wielkiego Postu. Po południu o 1600 będzie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym; zapraszamy wszystkich. W czasie gorzkich żali będziemy zbierali ofiary przeznaczone na kwiaty do ciemnicy i Pańskiego grobu.

Przypominamy o barankach wielkanocnych i paschalikach rozprowadzanych przez Caritas, które są dostępne w zakrystii. Od jutra przez 2 tygodnie w naszym kościele będzie wystawiony kosz na dary świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych w sklepie: żywność, środki czystości i słodycze dla dzieci. Dary te będą rozdzielane w Wielkim Tygodniu.

Sołtys wsi Wola Rzędzińska 1. informuje, że pierwsza rata podatku za rok 2024 będzie przyjmowana w czwartek od 800 do 1100, w piątek od 1400 do 1700 i w sobotę od 1100 do 1300. Ponadto można się zapisać na listę chętnych do zakupu ziemniaków sadzeniaków.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpłynęły na losy Kościoła, oraz o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru. A w wielkopostnej szkole modlitwy przeczytamy o rozproszeniach. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się odpowiedzieć na pytania związane z postem. Czy post wyklucza radość? Jakie zalecenia ma Jezus dla chcących pościć? Jak wyglądały posty pierwszych chrześcijan? Na czym polega sens postu piątkowego?.

Przed rozesłaniem. Spoglądajmy na krzyż Chrystusa. Ukrzyżowanej Miłości oddajmy nasze słabości, zaniedbania i grzechy, prosząc o serce nowe, pulsujące pokojem, radością i wrażliwością. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.