Ogłoszenia parafialne – 10 października 2021 roku

Niech nikt z nas nie zapomni, aby odpowiedzieć sobie dzisiaj na pytanie: czy jestem człowiekiem wewnętrznie wolnym, dla którego Boża Mądrość jest skarbem najcenniejszym.

Dziękujemy za 2. ofiary złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 7 osób, złożono 8 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 4, 4a, 4b, 4c, 4e, 4f, 5 – 2 rodziny, 5a, 5b.

W rozpoczynającym się 28. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Przypominamy, że dzisiaj o 1700 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego. Natomiast codziennie o 1700 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu, o 1730 różaniec ze specjalną czytanka, Komunia święta, a następnie wieczorna Eucharystia. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Odmawiajmy różaniec w naszych domach z całymi rodzinami. Niech ta chwila modlitwy będzie najcenniejszym skarbem każdej rodziny w naszej wspólnocie parafialnej.
Wtorek. Po różańcu odmówimy modlitwy z nowenny do  Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Po różańcu odmówimy modlitwy z nowenny do MB Nieustającej Pomocy. Nasi sąsiedzi zapraszają na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o 2000.
Czwartek. W tym dniu przypada Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach żyjących i zmarłych. Po mszy wieczorowej zapraszamy dorosłych na spotkanie grupy biblijnej w domu parafialnym.
Piątek. Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do przyjęcia pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej. Dzieci będą miały poświęcone różańce.
Sobota. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
W przyszłą niedzielę będzie 29. niedziela zwykła. W tą niedzielę w naszej parafii odbędzie się charytatywny kiermasz dla Olusia, bardzo chorego dziecka z naszej parafii, które czeka diagnostyka, kosztowna operacja i rehabilitacja w Niemczech. Możemy o tym przeczytać na stronie internetowej parafii. Kiermasz, który organizują rodzice dziecka i ich przyjaciele, przy współudziale parafialnego oddziału Caritas, będzie polegał na tym, że przy naszym kościele będzie można nabyć ciasto i chleb, składając jednocześnie dobrowolną ofiarę. Gdyby ktoś z parafian oprócz zakupu chciał dodatkowo dołożyć do tego swoje ciasto, niech skontaktuje się z rodzicami Olusia; ich telefony podane są na specjalnych plakatach. Ciasta i inne wypieki będą zbierane w sobotę w domu parafialnym od 1500 do 1800. Wszelkie inne szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

W nieodległym już czasie, a konkretnie w sobotę 23 października, czyli za dwa tygodnie, odbędzie się misyjne spotkanie róż żywego różańca z całej naszej diecezji. Miejscem tego spotkania będzie sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie. Wybieramy się na to spotkanie całym autokarem. Prosimy, aby chętni zapisywali się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; można telefonicznie. Szczegóły dotyczące wyjazdu podamy w ogłoszeniach parafialnych za tydzień.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych oraz o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż wszystkie poprzednie. Tygodnik Katolicki Niedziela także zatrzymuje się nad czekającym nas synodzie biskupów, podkreślając, że papież Franciszek pragnie, aby cały Kościół zastanowił się, jak duchowni i świeccy razem winni dzisiaj głosić Ewangelię. Ponadto Niedziela pisze o wyjątkowej sile i skuteczności modlitwy różańcowej, zastanawiając się w czym tkwi tajemnica tej najpiękniejszej modlitwy.  

Przed rozesłaniem. Niech błogosławieństwo Boże, kończące tą Eucharystię, umocni nas w coraz większym zaangażowaniu w poszukiwanie tego, co dla nas jest najważniejsze na drodze do zbawienia.