Ogłoszenia parafialne – 10 września 2023 roku

Dzisiaj jest niezwykły dzień w Polsce i w Kościele polskim. Na Podkarpaciu, w parafii Markowa, która należy do archidiecezji przemyskiej, do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona rodzina Ulmów, rodzice i sześcioro dzie-ci, którzy 24 marca 1944 roku zostali zamordowani przez Niemców w swoim domu dlatego, że ukrywali ośmioro Żydów. Otrzymujemy kolejnych świętych i wzory do naśladowania. Zainteresujmy się transmisją telewizyjną z Mszy świętej beatyfikacyjnej i innymi programami, filmami, reportażami, których pełno jest w telewizji polskiej, w radio i na wielu stronach internetowych, szczególnie tych katolickich.

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 6 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 9a, 10, 10a, 11/1, 13, 13a, 14, 14/1, 15, 15/1.

W rozpoczynającym się 23. tygodniu zwykłym.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O 1615 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dziewczynek z DSM-u. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte jak w dzień powszedni. W tym dniu o 1700 odprawimy drogę krzyżową wokół naszego kościoła, na którą gorąco wszystkich zapraszamy. Po drodze krzyżowej, będzie krótkie wystawienie Najświętszego. Sakramentu i Msza święta.

Piątek. Wspomnienie NMP Bolesnej. O 1630 będzie pierwsze po wakacjach spotkanie ministrantów, o 1830 spotkanie lektorów, a o 1900 spotkanie grupy młodzieżowej.

Sobota. Wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa, męczenników. Do modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszają wszystkich członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Za tydzień będzie 24. niedziela zwykła. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzień Golgoty Wschodu – Dzień Sybiraka.

Sołtys Wsi Wola Rzędzińska 1 informuje, że 15 września br. o 1800 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się wiejskie zebranie, w czasie którego zostanie omówiony fundusz sołecki na rok 2024, zmiany wydatków rady sołeckiej, odbędzie się dyskusja, będą zapytania i wolne wnioski. Ponadto sołtys informuje, że 3 rata podatku za rok 2023 będzie przyjmowania w piątek od 1500 do 1700 i w sobotę od 800 do 1000.

Ks. Waldemar zaprasza chętnych na piesze wędrowanie leśnymi szlakami Beskidu Sądeckiego. Trasa z Krynicy Zdrój przez Jaworzynę Krynicką i zejście do Muszyny -Złockiego (ok. 15 km). Planowany jest całodzienny wyjazd w sobotę 16 września po mszy porannej. Zapisy do środy w zakrystii lub u ks. Waldemara.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj Gość Niedzielny ukazuje się w objętości 100. stron na jubileusz stulecia swojego istnienia. A w nim: sylwetki redaktorów, kulisy prasy redakcyjnej, niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze Gościa. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. Do Tygodnika Katolickiego Niedziela także dołączony jest znakomity, specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów, a w nim: codzienne życie heroicznej rodziny, unikalne zdjęcia błogosławionych oraz wstrząsające relacje świadków.

W zakrystii są dostępne kalendarze rolników; cena jednego egzemplarza wynosi 30 zł, oraz kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem; cena jednego to 9 zł.

Przed rozesłaniem. Umieć pochwalić i umieć upomnieć, to jedne z wyzwań, które czekają nas, gdy po tej Eucharystii wrócimy do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Łaski otrzymane w czasie Mszy Świętej uzdalniają nas do tego. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia.