Ogłoszenia parafialne – 11 czerwca 2023 roku

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2023. Drodzy Diecezjanie! Pilnym i koniecznym jest wzmacnianie kondycji małżeństw i rodzin. Diecezja tarnowska podejmuje wiele wysiłków i wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc umocnienie, które płynie od Jezusa Chrystusa przez Jego słowo i sakramenty. Diecezjalne Święto Rodziny jest czasem zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych i dniem radości ze spotkania. Serdecznie zapraszam do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o 1030 od modlitwy różańcowej. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska. Przybądźmy w strojach regionalnych, by podkreślić piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur w jednym Kościele. Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego OPOKA zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce z atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o 1600 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Z pasterskim błogosławieństwem †Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych na cele inwestycyjne w naszej parafii w ostatnim tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 4 ofiary. Bóg zapłać. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 555/1, 555b, 556, 559 – 2 rodziny, 560, 561, 561a – 2 rodziny, 561b, 562, 563a.

Jesteśmy w trakcie Oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w urządzeniu procesji po drogach naszej parafii: parafianom, którzy przygotowali piękne ołtarze i tym, którzy przynieśli do kościoła piękne kwiaty, organistom, orkiestrze parafialnej i śpiewającym, strażakom z OSP i paniom z koła gospodyń, noszącym feretrony i baldachim, pani zakrystiance i służbie liturgicznej. Cieszymy się z dzieci przedszkolnych, które sypały kwiaty i dzwoniły. Dzisiaj procesja będzie po Mszy świętej o 1200. W dni powszednie do czwartku włącznie o 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo czerwcowe, potem procesja eucharystyczna wokół kościoła i błogosławieństwo, a potem Msza święta. Od piątku o 1700 wystawienie, o 1730 nabożeństwo czerwcowe i o 1800 Msza święta wieczorowa.

W rozpoczynającym się 10. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Wspomnienie bł. Romana Sitki, kapłana i towarzyszy męczenników.

Wtorek. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i dra Kościoła. U sąsiadów nabożeństwo fatimskie.

Środa. Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

Czwartek. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Od 1700 adoracja, o 1730 Litania do Serca Jezusowego i procesja. Po procesji pobłogosławimy wianki i dzieci. Potem rozpoczniemy Mszę świętą wieczorową.

Piątek. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Od 1700 w czasie adoracji Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II. Z okazji uroczystości nie obowiązuje nas abstynencja od spożywania mięsa.

Sobota. Wspomnienie Niepokalanego serca NMP. Msze święte jak w każdą sobotę o 630 i 1800.

Za tydzień 11. niedziela zwykła. Diecezjalne Święto Rodziny.

W przyszłą niedzielę dzieci z naszej szkoły podstawowej skupione w Szkolnym Kole Caritas przeprowadzą zbiórką ofiar do puszek potrzebnych do ratowania Wiktorii, czteromiesięcznego dziecka, które choruje na najcięższy typ rdzeniowego zaniku mięśni (SMA 0). Rodzice Wiktorii, która nie mogła przejść refundowanej terapii genowej po urodzeniu, bo była za słaba, muszą obecnie zebrać 10 mln złotych. Wszędzie szukają pomocy. Szkolne Koło Caritas chce im pomóc. Bądźmy wrażliwi, wspomóżmy Wiktorię dobrowolnymi ofiarami.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o świętych szczególnie związanych z Jezusem Eucharystycznym. W Tygodniku Katolickim Niedziela ojciec Jacek Salij, dominikanin, zastanawia się, co zrobić, gdy dziecko lub współmałżonek oddala się od Kościoła i tarci wiarę. Redakcja Niedzieli przysłała nam kilka testowych egzemplarzy nowego kwartalnika pt. Niedziela. Magazyn. Cena 15 zł. Zainteresujmy się nim.