Ogłoszenia parafialne – 11 grudnia 2022 roku

Dziękujemy za 3 ofiary złożone na malowanie kościoła. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu parafianinowi panu Markowi Rzepce, prezesowi POLMARKU, za to, że podarował do naszego kościoła nowe gniazdka elektryczne i wyłączniki. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 17 grudnia po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 447b, 447c, 449, 450 – 2 rodziny, 450a/1, 450a/2, 450a/3, 451 – 2 rodziny.

W rozpoczynającym się 3. tygodniu Adwentu.
Przez cały tydzień Msze święte roratnie będą o 630. W dalszym ciągu apelujemy o przychodzenie na roraty; szczególnie oczekujemy na dzieci i młodzież. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas, oraz opłatki. We czwartek od 1500 do 1700 w domu parafialnym członkowie parafialnego oddziału Caritas będą rozdawali dary świąteczne dla potrzebujących parafian, które zostały zebrane do kosza wystawionego w naszym kościele przez ostatnie dwa tygodnie. Tym wszystkim, którzy ofiarowali te dary składamy serdeczne podziękowania. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swym błogosławieństwem. Posiadamy pewną, stałą listę osób w parafii wymagających wsparcia. Gdyby jednak ktoś wiedział o nowych przypadkach parafian, którym należałoby pomóc, niech zgłosi ten fakt.
Dzisiaj rozpoczynają się Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
Wtorek. Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy i Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. O 1615 spotkanie dziewczynek z DSM. Od 1700 adoracja. Na koniec nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 1900 będzie próba chóru Cantus.
Czwartek. Od 1500 do 1700 w domu parafialnym członkowie parafialnego oddziału Caritas będą rozdzielali dary charytatywne dla potrzebujących parafian, które zostały zebrane do kosza wystawionego w naszym kościele przez ostatnie dwa tygodnie. Tym wszystkim, którzy ofiarowali te dary składamy serdeczne podziękowania. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swym błogosławieństwem.
Piątek. Rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiali na zakończenie rorat. O 1900 w domu parafialnym będzie spotkanie grupy młodzieżowej.
W niedzielę za tydzień będzie 4. niedziela Adwentu.

Adwentowy dzień skupienia dla małżeństw niesakramentalnych odbędzie się w sobotę 17 grudnia 2022 roku o 1500 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza święta i Agapa.

W czwartek zakład usług kominiarskich będzie odwiedzał nasze domu, aby sprawdzić i wyczyścić przewody kominowe. Będziemy mogli skorzystać z ich usług.

Czytajmy prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy ważny wywiad o zdecydowanych działaniach kardynała Karola Wojtyły w walce z przestępstwem pedofilii duchownych. Działania te zdecydowanie wyprzedzały epokę. W Gościu polecamy także artykuły o radości, która śladem przyjścia Boga i jest dostępna dla każdego z nas. Tygodnik Katolicki Niedziela wobec kryzysu wychowawczego współczesnych rodzin zastanawia się, jak komunikować się z dziećmi i młodzieżą w domu i w szkole. Niedziela opisuje też historię kobiety, która zmagała się z pustką życia, popadła w uzależnienia od pracy i alkoholu, aby w końcu usłyszeć głos Boga, odpowiedzieć Mu i zostać zakonnicą.

Przed rozesłaniem. W tej Eucharystii Chrystus napełnił nasze serca duchową radością i zanurzył nas w swoich zbawczych dziełach. Teraz jest czas, abyśmy odpowiedzieli na Jego dobroć, dobrocią naszych serc i uczynków.