Ogłoszenia parafialne – 11 kwietnia 2021 roku

Dziękujemy za 2. ofiary złożone na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Bóg zapłać! za ofiary na cele inwestycyjne złożone dzisiaj na tacę. Przeznaczamy je na sfinansowanie nowych chodników, które wykonaliśmy na cmentarzu parafialnym przed świętami wielkanocnymi, oraz na spłatę zadłużenia związanego z wykonanym w zeszłym roku betonowym obejściem naszego kościoła parafialnego. Kolejne prace na cmentarzu będą podejmowane jeszcze w obecnym roku. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 3 osoby i złożono 3 ofiary. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 493a, 493b, 493c, 493/1, 500a, 500b, 500c, 503, 503a, 503b.

W rozpoczynającym się 2. Tygodniu Okresu Wielkanocnego.
Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia. Z tej okazji za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego do północy można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Trzeba dzisiaj przyjąć Komunię świętą, odmówić koronkę – należy to uczynić w kościele lub w kaplicy z Najświętszym Sakramentem – pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, odmówić Wierzę w Boga, i wyzbyć się przywiązania choćby do lekkiego grzechu.  Kto chce zyskać taki odpust, niech po Mszy świętej zostanie na chwilę w kościele, lub potem przyjdzie do kościoła. Wszystko to z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. O 1500, w godzinie miłosierdzia, w naszym kościele ksiądz Jan wraz z młodzieżą odprawi specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Złoży się na nie adoracja i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. W związku z przepisami na okres pandemii będziemy mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie jedynie online, za pośrednictwem transmisji internetowej. Nikogo więc nie zapraszamy bezpośrednio do kościoła, ale zachęcamy, aby uruchomić komputery lub inne przenośne urządzenia, i modlić się razem z tymi, którzy będą z kościoła prowadzić to nabożeństwo. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia i zbieramy ofiary do puszek na cele realizowane przez Caritas.
Poniedziałek. Od 1700 adoracja do Najświętszego Sakramentu.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Pa mszy wieczorowej będzie zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Na Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci klas trzecim z rodzicami na kolejne nabożeństwo w ramach przygotowania do przyjęcia pierwszej Komunii świętej.
Piątek. Po mszy wieczorowej będzie zbiórka lektorów. Obecność obowiązkowa.
Za tydzień będzie 3. niedziela wielkanocna – Niedziela Biblijna. Rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.

Pragniemy podzielić się z parafianami radosną wiadomością dotyczącą naszej orkiestry parafialnej. Otóż wzięła ona udział w międzynarodowym konkursie orkiestr i zespołów muzycznych, zorganizowanym w formie online, który odbył się w Belgradzie w Serbii. W efekcie kwintet, czyli pięciu muzyków z naszej orkiestry, zajęło 2. miejsce w swojej kategorii. Ze względu na zasięg i rangę tego konkursu można stwierdzić, że oznacza to zajęcie 2. miejsca w Europie. Serdecznie im gratulujemy tego sukcesu.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny poleca dzisiaj dodatek, którym jest obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem osobistego poświęcenia się Sercu Jezusowemu. Zachęca także do lektury rozmowy z niemieckim dziennikarzem Peterem Seewaldem, autorem intrygującej biografii Benedykta XVI, która właśnie ukazuje się w Polsce. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela przeczytamy o Miłosierdziu Bożym, które jest kołem ratunkowym dla wszystkich ludzi, także dla niewierzących, oraz o Janinie Lewandowskiej, jedynej kobiecie zamordowanej w Katyniu, o jej losach w sowieckiej niewoli i o 50. latach milczenia na jej temat.

Przed rozesłaniem. Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze, idźmy w naszą codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest z nami poprzez spełnianie czynów miłości. Niech nas w tym umocni błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.