Ogłoszenia parafialne – 11 lipca 2021 roku

Pamiętajmy, że Jezus wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie. Nieustannie otwierajmy się na tą miłość.

Dziękujemy za 2 ofiary złożone na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 7 ofiar. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 554 – 2 rodziny, 554b – 2 rodziny, 554c, 555, 555b, 555/1, 556, 559 – 2 rodziny.

W rozpoczynającym się 15. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Msza święta o 700.
Wtorek. Wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów naszej diecezji. Msze święte będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji  będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. Nasi sąsiedzi zapraszają na nabożeństwo fatimskie; rozpoczęcie o 2000.
Środa. Msze święte będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta o 700. Po Mszy świętej grupa apostolska Matki Bożej Królowej Pokoju zaprasza na chwilę modlitwy.  
Piątek. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – zwanej Szkaplerzną. Msza święta o 700.
Sobota. Msze święte będą o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 16. niedziela zwykła. Składka będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Tarnowie.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polską w kontekście ostatniej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Temu tematowi poświęcona jest również rozmowa z izraelskim dziennikarzem i pisarzem Yossim Kleinem Halevim. Tygodnik Katolicki Niedziela wraca do wielkiego dramatu, jaki dotknął mieszkańców Nowej Białej, jak w tym, co się stało, odnaleźli oni działanie Bożej Opatrzności. Niedziela opisuje także zjawisko, jakie da się zaobserwować w laickiej Francji, gdzie ludzie opuszczają wielkie aglomeracje i osiedlają się obok klasztorów i opactw, taktując je jako centra duchowości.

Przed rozesłaniem. Od czasów apostolskich, jak przez wieki, tak i dzisiaj Jezus posyła swoich uczniów. Z tej świątyni posyła także i nas, abyśmy byli Jego głosem. Prawda, którą przekazuje nam Jego słowo, niech działa w naszym życiu i promieniuje na serca tych, których spotkamy.