Ogłoszenia parafialne – 11 lutego 2024 roku

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu i 17 wpłat na konto parafialne w styczniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie w sobotę, 17 lutego po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 96, 99a – 2 rodziny, 100/1, 101, 101a, 102a – 2 rodziny, 103e, 103g.

W piątym tygodniu okresu zwykłego.

Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700, nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post i parafialne rekolekcje wielkopostne. Msze św. będą o 630, 800, 1600 i 1800. W czasie każdej mszy będzie wygłoszona pierwsza nauka rekolekcyjna i posypiemy głowy popiołem. Adoracja od 1700, na koniec adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu obowiązuje nas abstynencja i post ścisły: nie jemy mięsa w żadnej postaci (od 14 roku życia), a dorośli i zdrowi katolicy (od 18 do 60 roku życia) powinni jeść trzy posiłki dziennie, w tym jeden do sytości. Składka zebrana we środę będzie na cele charytatywne w diecezji. Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. prof. Marek Kluz, dziekan Wydziału Teologicznego w Tarnowie, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Programu rekolekcji jest umieszczony w gablocie w przedsionku kościoła i na placu kościelnym, oraz na stronie internetowej parafii. zapoznajmy się z nim i znajdźmy czas na udział w tych rekolekcjach. Rekolekcje dla dzieci będą w trochę później.

Czwartek po Popielcu. Drugi dzień rekolekcji; nauki rekolekcyjne będą na mszach o 800 i 1800. Po mszy wieczorowej spotkanie rekolekcyjne dla rodziców.

Piątek po Popielcu. Trzeci dzień rekolekcji. Nauki rekolekcyjne będą na mszach o 800 i 1800. W tym dniu będzie spowiedź rekolekcyjna: od 900 do 1030 i od 1630 do 1800. W tym dniu rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw dróg krzyżowych: o 900 – dla dorosłych, którzy nie mogą przyjść po południu, o 1700 – dla dzieci i dla pracujących przed południem i o 1900 – dla młodzieży uczącej się i pracującej, od klas siódmych wzwyż. Po tej drodze krzyżowej o 1900 będzie konferencja nauka dla młodzieży.

Sobota po Popielcu. Nauki rekolekcyjne będą w czasie Mszy św. o 800 i 1800. O 1100 będzie Msza święta dla chorych z kazaniem rekolekcyjnym. Zapraszamy ich do naszego kościoła i prosimy, aby ich przywieść.

Za tydzień będzie 1. Niedziela Wielkiego Postu. Przed południem Msze św. według porządku niedzielnego. Po południu o 1600 będzie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. O 1700 Msza św. z ostatnią nauką rekolekcyjną i zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Parafia Katedralna w Tarnowie organizuje kurs przedmałżeński dla par narzeczonych. Kurs rozpocznie się w auli Jana Pawła II we wtorek 27 lutego o 1900. Zapisy i sprawy organizacyjne na pierwszym spotkaniu.

Komunikat tarnowskich policjantów. Na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego od początku roku 2024 wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami”. Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby tych przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi, a za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku swojego życia. Tylko w tym roku seniorzy już stracili prawwie jeden milion złotych. Ostatnie przypadki pokazują, że oszuści potrafią wybudzić osoby ze snu i żądać wydania pieniędzy, opowiadając niestworzone historie łamanym, płaczącym głosem, który ma wzbudzić litość. Przypominamy, że oszuści „pracują” na „starych” książkach telefonicznych, które właśnie dostały „nowe życie”. Jeśli zadzwoni telefon z informacją, w której ktoś żąda pieniędzy po prostu odłóż słuchawkę, a w nocy wypnij telefon z sieci lub odłóż słuchawkę na bok, tak by nikt się do Ciebie nie dodzwonił.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy rozmowę o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. Jest też dostępny najnowszy Gość Extra, który jest poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

Przed rozesłaniem. Niech łaska uzdrowienia, która płynie z tajemnicy Eucharystii, pomoże nam zjednoczyć się jeszcze bardziej we wspólnocie Kościoła, byśmy byli dla siebie wsparciem i umocnieniem.