Ogłoszenia parafialne – 11 października 2020 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego. Od 20 września br. Region Duszpasterstwa Ludzi Pracy Małopolski Wschodniej, który obejmuje całą diecezję tarnowską, przejął na rok przewodnictwo w ramach tegoż duszpasterstwa. Znakiem tego było uroczyste przyjęcie na Jasnej Górze od diecezji rzeszowskiej obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które obecnie peregrynują po parafiach naszej diecezji. Gorąco zachęcam parafie naszej diecezji, by włączyły się w tę peregrynację poprzez podejmowanie znaków peregrynacji na czas jednej doby lub nawet na kilka dni, w przypadku większych ośrodków miejskich czy dekanalnych. Trwająca peregrynacją stanowi dogodną okazję do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy i wzmocnienie etosu pracy, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii. Niech Matka Boża – Patronka Ludzi Pracy, trwająca pod krzyżem swego Syna, wspomaga nas w życiu godnym chrześcijan oraz chroni przed złem. Z pasterskim błogosławieństwem                                    

†Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 4 ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 2 osoby, i złożono 4 ofiary. Do sprzątania w sobotę, 17 października prosimy parafian z domów: 416a, 416b, 416c, 416d, 416e, 417 – 2 rodziny, 416g, 416h, 416k.

W tym tygodniu
Przypominamy, że dzisiaj po mszy wieczorowej będzie nabożeństwo uwielbienia. Zapraszamy wszystkich. Przez cały tydzień od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo różańcowe, we wtorek i w środę na koniec odmówimy modlitwy nowennowe.
Wtorek. Wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego. O 1630 w kościele będzie zbiórka kandydatów na ministrantów.
Czwartek. Wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Z tej okazji siostry karmelitanki z Tarnowa zapraszają do kaplicy w ich karmelu ma uroczystą Mszę świętą o godzinie 1800. O 1900 w domu parafialnym będzie się próba chóru Cantus.
Piątek. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O 1630 w kościele będzie zbiórka ministrantów, a o 1830 zbiórka lektorów. O 1900 spotkanie grupy młodzieżowej. Po mszy wieczorowej spotkanie grupy biblijnej dorosłych.
Sobota. Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
Za tydzień będzie 29. niedziela zwykła. Światowy Dzień Misyjny. Składka na cele misyjne.

Fundacja SPES, pomagająca rodzicom po stracie dziecka, informuje, że w niedzielę 18 października odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach. O 1500 w kościele w Tarnowie Mościcach zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku: choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Pogrzeb dzieci odbędzie się po Mszy św. na cmentarzu w Tarnowie Mościcach, przy ul. Czarna Droga. Fundacja zaprasza też rodziców, personel medyczny oraz wszystkich zainteresowanych tematem na ogólnopolską konferencję online pt. Kompleksowe wsparcie rodzin po stracie dziecka w wyniku poronienia oraz rodzin dziecka ze znacznym zaburzeniem rozwoju, zdiagnozowanym w okresie perinatalnym, w dniu 20 października, początek o 1600. Rejestracja przez stronę www.fundacjaspes.pl

W dniu 28 sierpnia 2020 roku Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP uchwaliła ujednolicone teksty wielu modlitw codziennie przez nas odmawianych. Zaistniała taka potrzeba, ponieważ w nasze modlitwy wkradają się błędy, które są powielane, a takie błędy mają nieraz bardzo długi żywot. Dla przykładu kiedy obmawiamy Pozdrowienie Anielskie bardzo często mówimy: Zdrowaś Mario, powinno być: Zdrowaś Maryjo, albo w Koronce do Miłosierdzia Bożego możemy usłyszeć na końcu: O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój Miłosierdzia Dla nas – ufamy Tobie, a powinno być: O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój Miłosierdzia dla nas – ufam Tobie. Zwróćmy na to uwagę. Właściwe teksty, uchwalone przez komisję episkopatu, razem z komunikatem Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP, oraz Fundacji SPES, zamieszczamy na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „aktualności”.

Czytajmy prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest dzisiaj piękny poruszający film na DVD pt. Ziemia Maryi. Gość zapoznaje nas w najnowszą encykliką papieża Franciszka, którą Ojciec Święty podpisał kilka dni temu, 3 października, na grobie św. Franciszka z Asyżu. Dzisiejszy Gość wiele miejsca na swoich stronach poświęca Kołom Gospodyń Wiejskich. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze także o najnowszej encyklice papieża Franciszka Fratelli Tutti, wraca do psotaci niezwykłego nastolatka Carla Acutisa, który wczoraj został beatyfikowany, oraz zajmuje się problemem dzieci, które umarły przed narodzeniem, a więc bez możliwości przyjęcia sakramentu chrztu świętego.

Przed rozesłaniem. Wszystko mogę w Bogu, który mnie umacnia. Niech łaska Jego błogosławieństwa umocni mnie w praktykowaniu niedzielnej Mszy świętej, i w częstym przystępowaniu do Komunii świętej, bym miał udział w uczcie niebieskiej.