Ogłoszenia parafialne – 11 września 2022 roku

Czytane dziś Słowo Boże podkreśla, że wielka radość panuje w niebie, gdy nawraca się jeden grzesznik. Przyzwyczajeni do statystyk, które mają podkreślić nasze sukcesy, mamy coraz większą trudność, aby ucieszyć się z tego, że powraca jeden. Zwróćmy na to uwagę.

Dziękujemy serdecznie za 32. ofiary złożone w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 10 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 17 września po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 394, 394a, 394/1, 396, 396a, 396/1, 397, 398, 399, 400, 400a, 400b,  400c – 2 rodziny, 401 – 2 rodziny, 401a, 401c – 2 rodziny.

W zakończonym tygodniu prowadziliśmy prace w nawie głównej naszego kościoła i w przestrzeni nad chórem. Dziękujemy bardzo panom, którzy w poniedziałek pomogli nam zdemontować ławki i wynieśli je z kościoła do domu parafialnego. W tym tygodniu będziemy malowali przestrzeń nawy głównej i nad chórem.

W rozpoczynającym się 24. tygodniu okresu zwykłego.
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
Poniedziałek. O 1930 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie młodzieży – uczniów klasy 8a z naszej szkoły podstawowej w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich uczniów obowiązkowa.
Wtorek. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego. Wieczorem na nabożeństwo fatimskie zapraszają nas nasi sąsiedzi.
Środa. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte jak w dni powszednie. W tym dniu o 1700 odprawimy drogę krzyżową wokół naszego kościoła, na którą gorąco wszystkich zapraszamy. Po drodze krzyżowej, będzie krótkie wystawienie Najświętszego. Sakramentu, nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza święta wieczorowa. O 1615 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dziewczynek z DSM-u.  
Czwartek. Wspomnienie NMP Bolesnej. O 1900 w domu parafialnym będzie próba chóru Cantus; zapraszamy wszystkich chórzystów.
Piątek. Wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa – męczenników. O 1630 odbędzie się spotkanie ministrantów, a o 1830 lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa.
Za tydzień będzie 25. niedziela zwykła. Z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki ta niedziela będzie świętem młodzieży polskiej i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Pan sołtys Woli Rzędzińskiej 1. informuje, że 3. rata podatku za rok 2022 będzie przyjmowana w domu parafialnym w środę od 900 do 1100, oraz w czwartek od 1500 do 1700.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców pt. Dzieci w wirtualnej sieci, który radzi, jak nauczyć dziecko rozsądnego korzystania ze smartfonu czy internetu, i jak chronić dzieci przed zagrożeniami wirtualnego świata. W Gościu trzeba koniecznie przeczytać wywiad z arcybiskupem kijowsko-halickim Światosławem Szewczukiem, zwierzchnikiem Kościoła Katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego na Ukrainie, który podkreśla, że Ukraina potrzebuje pomocy Boga i stwierdza, żeby zwyciężyć rosyjskiego agresora, nie wystarczy dostać współczesną broń. Trzeba być duchowo i moralnie mocniejszym od najeźdźcy, który przychodzi zabijać. Tygodnik Katolicki Niedziela także zwraca uwagę na fakt, że lawinowo rośnie liczba dzieci uzależnionych od smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Wyjaśnia dlaczego te urządzenia są bardzo niebezpieczne dla dzieci i młodzieży. Radzi, jak pomóc młodym ludziom od nich uzależnionym. Niedziela zastanawia się także, jaki model wychowania preferują polskie rodziny.

Przed rozesłaniem. Boże błogosławieństwo niech nas umocni na drogę trudnej, ale i pięknej drogi wychowania. Starajmy się naśladować Boga Ojca, który nikogo nie przekreśla, lecz wciąż szuka zagubionych.