Ogłoszenia parafialne – 12 czerwca 2022 roku

Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 5 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 18 czerwca po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 138c, 141a, 141b, 141c, 141d, 142, 142a, 143 – 2 rodziny, 144, 144b, 144c, 144d. Pracujemy nad nowym urządzeniem otoczenia kościoła. Pomogło nam 5   osób z parafii. Bardzo im dziękujemy. Prosimy o pomoc w tych pracach. Zaczynamy codziennie po 800.

W rozpoczynającym się 11. tygodniu okresu zwykłego.
Codziennie o 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Od czwartku dojdą procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała. Ponieważ w dni powszednia odśpiewanie Litanii do Serca Jezusowego zajmuje nam około 10 minut, postanowiliśmy, że 20 minut zostających do rozpoczęcia Mszy świętej wykorzystamy na procesję. Po procesji będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a potem rozpoczniemy Mszę świętą. A zatem procesje będą przed Mszą świętą.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Nasi sąsiedzi z parafii Miłosierdzia Bożego zapraszają na nabożeństwo fatimskie; rozpoczęcie o 2000.
Wtorek. Wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika. Modlitwy nowe nowennowe po Komunii św. 
Środa. Przypada 10. rocznica ingresu do katedry tarnowskiej i rozpoczęcia pasterskiej posługi przez księdza biskupa Andrzeja Jeża. Otoczmy go naszą modlitwą, okażmy Mu bliskość i oddanie. W tym dniu można zyskać odpust cząstkowy za pobożne odmówienie modlitwy za biskupa w rocznicę rozpoczęcia jego posługi. Modlitwy nowe nowennowe odmówimy po Komunii świętej. 
Czwartek. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą o 630, 845, 1200 i 1700. Po Mszy św. o 845 pójdziemy z uroczystą procesją do czterech ołtarzy. Jej trasa będzie tradycyjna. Parafian prosimy o urządzenie ołtarzy. Ołtarz 1. – parafian z domów od 1 do 22. Ołtarz 2. – parafian z domów od 185 do 199b/1. Ołtarz 3. – parafian z domów od 515 do 523a. Ołtarz 4. – młodzież. (Uwaga! Nastąpiła zmiana!) Ołtarze zabieramy z plebanii.  Pozostałe rzeczy do dekoracji ołtarzy będą do odebrania w zakrystii w środę po mszy wieczorowej. Prosimy, aby na procesję przygotować feretrony, sztandary i inne emblematy religijne. Dzieci przedszkolne zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów, lektorów, dziewczęta z DSM, panie do feretronów, panów do baldachimu. Szczególne zaproszenie kierujemy do pań z koła gospodyń, aby ubrały się w stroje regionalne i szły obok baldachimu i podtrzymywały śpiew. Niech zaangażują się także róże różańcowe, grupa O. Pio i grupa pomocy dla dusz czyśćcowych, Akcja Katolicka. Orkiestrę parafialną prosimy, aby zagrała w czasie procesji. Druhów strażaków z OSP Wola Rzędzińska prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Składka z czwartku będzie przeznaczona dla hospicjów. Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Po południu o 1530 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo uwielbienia, na które zaprasza ks. Jan z grupą młodzieżową. Na Boże Ciało chcemy ustroić kościół kwiatami z naszych ogrodów. Prosimy parafian o przyniesienie piwonii w środę rano do 900.
Piątek. Wspomnienie św. Barta Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Za tydzień będzie 12. niedziela zwykła. Procesję eucharystyczną odprawimy po Mszy świętej o 1200. Natomiast na 1700 zapraszamy zespół synodalny, członków rady duszpasterskiej, parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i Caritasu na spotkanie synodalne do domu parafialnego.

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim rozmowę z Josephem Halevi Horowitzem Weilerem ze Stanów Zjednoczonych o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej, oraz rozmowę z ks. Sławomirem Oderem o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata św. Jana Pawła II. Zachęcamy do nabywania Gościa Extra, który poświęcony jest Eucharystii, jej znaczeniu, częstemu  przyjmowaniu, adoracji Najświętszego Sakramentu i cudom eucharystycznym. Ten dodatek kosztuje 12 zł. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o ministrantach i lektorach, oraz o tym, że chociaż najważniejszą formą kultu Eucharystii jest udział we Mszy świętej i przyjęcie Komunii świętej, to także ważne są procesje eucharystyczne. 

Przed rozesłaniem. Miłość otwiera nam drogę do głębszego poznania Boga. Pamiętajmy więc o codziennej modlitwie do Ducha Świętego – Ducha Miłości i Prawdy. Niech Boża miłość, którą rozlewa w naszych sercach, doprowadzi nas do całej prawdy o Bogu. W Jeg