Ogłoszenia parafialne – 12 grudnia 2021 roku

Gdy tłumy wysłuchały nauki Jana Chrzciciela, pytały go: Co mamy czynić? My też zapytajmy samego Jezusa, przyjścia którego oczekujemy: co mamy teraz czynić? Usłyszymy zapewne: odrzucajcie grzech i wybierajcie drogi sprawiedliwości. Zostało nam na to kilkanaście dni adwentowych.

Dziękujemy za 4 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj nikt z wyznaczonych nie przyszedł do sprzątania kościoła. Do posprzątania kościoła na święta w najbliższą sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 43, 43a, 44, 45 – 2. rodziny, 45a, 46 – 2. rodziny, 46a – 2. rodziny, 48, 48a – 2. rodziny, 48b, 48c, 49a, 50, 51.

Msze święte roratnie celebrujemy w dni powszednie o 630 rano. Na roraty zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.
W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas, oraz opłatki.
We wtorek od 1500 w domu parafialnym członkowie parafialnego oddziału Caritas będą rozdawali  dary świąteczne dla potrzebujących parafian. Proszę zgłaszać się po nie z dowodem tożsamości. Pewną stałą listę osób w parafii wymagających wsparcia posiadamy. Gdyby jednak ktoś wiedział o nowych przypadkach parafian, którym należałoby pomóc, niech zgłosi to w kancelarii parafialnej; można uczynić to telefonicznie.
W rozpoczynającym się tygodniu będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Ksiądz proboszcz uczyni to w piątek od 900, księża wikariusze w sobotę od 900. Z powody pandemii pójdziemy tylko do tych, którzy zostaną zgłoszeni do księży zwykle ich odwiedzających. Spowiedź parafialna przed świętami jest zaplanowana na poniedziałek, 20 grudnia. Za tydzień podamy dokładne informacje na ten temat.

W rozpoczynającym się 3. tygodniu okresu Adwentu.  
Poniedziałek. Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu w grafiku diecezjalnym przypada na naszą parafię dzień modlitw za Ojczyznę, którym przewodzi Akcja Katolicka. Dlatego zapraszamy wszystkich na specjalną adorację Najświętszego Sakramentu ofiarowaną w intencji Ojczyzny i za ofiary stanu wojennego, która rozpocznie się o 1700. Poprowadzą ją członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Potem zapraszamy na Mszę świętą wieczorną. Wykorzystajmy okazję do modlitwy za Ojczyznę w obliczu wielu zagrożeń współczesności, oraz do modlitwy za tych, którzy dla Polski wiele poświęcili w swoim życiu, szczególnie za ofiary stanu wojennego, który władza komunistyczna zafundowała Polakom 40 lat temu.
Wtorek. Wspomnienie św. Jana od Krzyża. Na koniec adoracji będzie Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do miłosierdzia Bożego. 
Środa. Od 1700 będzie adoracja, po niej nowenna do  MB Nieustającej Pomocy i Msza święta.
Czwartek. W tym dniu rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją celebrowali na zakończenie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na wspólną modlitwę w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa czcicieli św. Ojca Pio.
W niedzielę za tydzień będzie 4. niedziela Adwentu – ostatnia przed świętami Bożego Narodzenia.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zaproszone są na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o 1500 w bazylice katedralnej w Tarnowie. W programie Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość rozmowy o problemach nurtujących te osoby.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, na co na pewno nie należy czekać w Adwencie. Polecamy także kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy, która jest poświęcona modlitwie Jezusowej. Za tydzień w Gościu będzie płyta z kolędami.  Tygodnik Katolicki Niedziela przynosi dodatek w postaci kalendarza ściennego z fotografiami obiektów sakralnych. Niedziela zwraca też naszą uwagę na demograficzne skutki członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a mianowicie na to, że 2 miliony naszych rodaków zamieszkało za granicą i nie wiadomo, czy wrócą do Ojczyzny. Polecamy także bardzo wartościowy kolejny numer WPiSu.

Przed rozesłaniem. Bóg przyszedł do nas w Eucharystii, abyśmy otrzymali Jego miłość. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na drodze okazywania bezinteresownej miłości innym i czynienia tego świata bardziej sprawiedliwym.