Ogłoszenia parafialne – 12 lipca 2020 roku

Bądźmy świadomi, że dzisiaj kolejny raz Bóg rzucił na glebę naszych serc ziarno swojego słowa. To od nas, od naszej współpracy z łaską Bożą zależy, czy wyda ono plon obfity.

Komunikat o Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej w 2020 roku. IDŹCIE! To hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 sierpnia 2020 roku w Tarnowie, a zakończy się 25 sierpnia na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez księży przewodników grup lub przez wyznaczone przez nich osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było ich 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 10 osób, które złożyły 9 ofiar. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy parafian z domów: 189c – 2 rodziny, 189d, 190, 191, 192, 193, 193b, 193d, 193e.

W tym tygodniu
Poniedziałek. Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów naszej diecezji. Msza święta o 700. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nabożeństwo fatimskie o 2000.
Wtorek.  Msze św. będą o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie NMP z Góry Karmel. Msza święta o 700.
Piątek. Msza święta o 700.
Sobota. Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, Kapłana. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
Za tydzień będzie 16. niedziela zwykła. Składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny rozważa kwestię małżeńską: czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia? Ponadto w Gościu przeczytamy o tym, że Kościół w Polsce chce powierzyć się szczególnej opiece św. Józefa. Tygodnik Katolicki Niedziela przypomina, że w Polsce funkcjonuje około 900 organizacji religijnych, które można określić mianem sekty. Są one niebezpieczne, ale nikt nie prowadzi ich rejestru. Niedziela podejmuje też dyskusję na temat kobiet, ich powołania, wpływu na losy świata i Kościoła.

W zakrystii są różańce misyjne wykonane przez siostrę Hieronimę Kutę, naszą rodaczkę. Nabywając go składamy jednocześnie ofiarę na misje w Brazylii, gdzie siostra Hieronima pracuje.

Przed rozesłaniem. Niech udział w dzisiejszej Eucharystii, spotkanie z Chrystusem i błogosławieństwo umocnią nas i zachęcą do poznawania słowa Bożego. Sięgnijmy dziś po Pismo święte, abyśmy napełnieni jej prawdą, umieli być wiarogodnymi świadkami Pana.