Ogłoszenia parafialne – 12 lutego 2023 roku

Dziękujemy za 3 ofiary złożone cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 18 lutego po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 488, 488a, 488b, 488c, 488d, 488e, 489, 489a, 489c, 489d.

Dzisiaj przy naszych kościoła zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Ponadto Caritas naszej diecezji rozpoczyna drugą turę akcji charytatywnej Paczka dla Ukrainy. Jak za pierwszym razem Caritas przygotował kartony, które można odebrać w zakrystii i napełnić je według załączonej listy produktów. Paczki te zostaną odesłane na Ukrainę. Od dzisiaj kartony można odebrać w zakrystii, napełnić je, okleić taśmą przezroczystą i odwieść do kancelarii parafialnej.

W rozpoczynającym się 6. tygodniu okresu w ciągu roku.
Wtorek. Święto świętych Cyrula, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 1615 w domu parafialnym spotkanie dziewczynek z DSMu. Na koniec adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu rozpoczyna się triduum przed bierzmowaniem. Młodzież klas ósmych z rodzicami zapraszamy na pierwsze spotkanie o 1900.
Czwartek. W tym dniu, tradycyjnie nazywanym tłustym czwartkiem, w naszej wspólnocie parafialnej będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne. Rozpoczniemy je Mszą św. celebrowaną w naszym kościele a o 800. Porządek adoracji w ciągu dnia będzie następujący: Ten porządek wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Przynieśmy do kościoła książeczki, korzystajmy ze śpiewników, módlmy się w ciszy.
Na mszę o 1800 zapraszamy młodzież klas ósmych z rodzicami – drugi dzień triduum przed bierzmowaniem.
Piątek. O 1615 w domu parafialnym spotkanie ministrantów, a po mszy wieczorowej spotkanie lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa. Od 1700 będziemy spowiadali kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, rodziny i świadków. Potem na Mszy świętej o 1800 będzie trzeci dzień triduum przed bierzmowaniem.
Sobota. O 1600 rozpocznie się wizytacja kanoniczna w naszej wspólnocie parafialnej, która będzie przebiegać według programu wywieszonego w gablocie w przedsionku kościoła i zamieszczonego na naszej stronie parafialnej. W sobotę o 1800 młodzież klas ósmych naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania.
Za tydzień będzie 7. niedziela zwykła. Drugi dzień wizytacji. Zapraszamy do kościoła wszystkich według planu wizytacji. Przypomnijmy krótko: o 630 roże żywego różańca, Akcja Katolicka, grupa pomocy dla dusz czyśćcowych, grupa św. O. Pio, o 845 chór Cantus i orkiestra parafialne, o 1030 starsi i chorzy parafianie, których prosimy przywieść do kościoła, o 1200 wszystkie dzieci z parafii. Wizytacja zakończy się po mszy o 1200.

Zwróćmy uwagę na obwieszczenie Policji, które jest umieszczone w gablocie na placu kościelnym, dotyczy zachowania niektórych kierowców na parkingach przy sklepach.

Czytajmy prasę katolicką. Z dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dowiemy się dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych. Pytanie do teologa jest poświęcone Duchowi Świętemu i Jego pełnej jedności z Ojcem i Synem w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o wierze, która nadaje sens cierpieniu oraz o tym, jakie są prawdziwe dążenia proaborcyjnej lewicy, którą nie oburza fakt gwałtu na niepełnosprawnej nastolatce, lecz brak zgody na zabicie dziecka. Zwróćmy także uwagę na kolejny bardzo ceny numer WPiSu i przeznaczony dla dzieci Promyczek Dobra.

Przed rozesłaniem. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas, abyśmy potrafili pogłębiać swoją wiarę, a idąc drogą Dekalogu, odzyskiwali wolność w Duchu Świętym.