Ogłoszenia parafialne – 12 marca 2023 roku

Dziękujemy za 4 ofiary złożone na cele inwestycyjne w naszej parafii w zakończonym tygodniu i za 7 wpłat w lutym na konto bankowe naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 7 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 18 marca po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 496a, 496b, 497, 497a, 497b, 498 – 2 rodziny, 498a, 498b.

W rozpoczynającym się 3. tygodniu Wielkiego Postu.
Poniedziałek. O 1900 spotkanie uczniów klas ósmych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania.
Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami; w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej dzieci będą miały poświęcone książeczki.
Środa. O 1615 spotkanie dziewczynek z DSM. Adoracja od 1700, na którą do wspólnej modlitwy zaprasza grupa św. Ojca Pio. Na koniec nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszają członkowie Akcji Katolickiej, którzy będą adorowali Jezusa Eucharystycznego i modlili się za pośrednictwem swojego patrona św. Jana Pawła II.
Piątek. O 900 droga krzyżowa dla dorosłych. O 1630 zbiórka ministrantów; na zbiórce i na drodze krzyżowej obecność obowiązkowa. O 1700 droga krzyżowa dla dzieci i dla pracujących przed południem. O 1900 droga krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej, od klas siódmych wzwyż.
Za tydzień będzie 4. Niedziela Wielkiego Postu, nazywana także Laetare – Raduj się Jerozolimo. Po południu o 1600 będzie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Od przyszłej niedzieli w czasie gorzkich żali będziemy zbierali ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
Przyszły poniedziałek. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przeniesiona z niedzieli. Msze święte będą celebrowane o 630, 800 i 1800.

Przypominamy o barankach wielkanocnych i paschalikach rozprowadzanych przez Caritas; są dostępne w zakrystii. Ponadto w ramach działalności oddziału Caritas przy naszej parafii w niedzielę za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc Marysi, dziecku choremu na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), które jeżeli ma być uratowane musi w najbliższych tygodniach przyjąć bardzo drogi lek, a rodzice muszą uzbierać kwotę około 2 mln. zł. Każdy będzie mógł złożyć ofiarę i przy tej okazji nabyć ciasto, które przygotowują przyjaciele rodziców Marysi. Gdyby ktoś z parafian chciał od siebie ofiarować ciasto na kwestę, może je przynieść do domu parafialnego w sobotę od 1600 do 1800. Zwracamy się do wrażliwych serc naszych parafian i nie tylko. Pomóżmy!

Sołtys wsi Wola Rzędzińska 1. informuje, że pierwsza rata podatku na rok 2023 będzie przyjmowana we wtorek od 1400 do 1700 i w środę od 800 do 1100. Będzie też możliwość zapisania się na zakup ziemniaków do sadzenia.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka, A w nich m.in., dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie. Tygodnik Katolicki Niedziela drukuje Alfabet myśli Franciszka, czyli najważniejsze wypowiedzi papieża o Bogu, Ewangelii, świecie, pokoju, radości, małżeństwie i inne. Do Niedzieli jest też dołączony dodatek pt. Poznaj siebie. Rachunek sumienia, który może być praktyczna pomocą w przygotowaniu do spowiedzi wielkopostnej.

Przed rozesłaniem. Pan, nasz Bóg, jest pośród nas i posyła nas ze swoim błogosławieństwem na kolejny tydzień wielkopostny. Nasyceni wodą życia, która od Boga spływa na człowieka w sakramentach świętych, idźmy przemieniać nasze codzienne życie tak, aby zawsze podobało się Bogu .