Ogłoszenia parafialne – 12 września 2021 roku

Zapamiętam, co powiedział Pan Jezus, że jeśli ktoś chce pójść za Nim, winien zaprzeć się siebie, wziąć swój krzyż i naśladować Go. Przyznaję się do Jezusa, i będę naśladować Go w niesieniu krzyża codzienności.

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 7 osób, złożono 6 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian: 601 – 2 rodziny, 602, 602a, 603, 605, 606 – 2 rodziny, 609, 610, 610a, 611.

W rozpoczynającym się 24. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
Wtorek. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte według porządku jak w dni powszednie. O 1630 w domu parafialnym spotkanie chłopców, którzy chcą być kandydatami na ministrantów. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, lecz z okazji Podwyższenia Krzyża o 1700 odprawimy drogę krzyżową wokół naszego kościoła, na którą gorąco wszystkich zapraszamy. Po drodze krzyżowej, a więc około 1745 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, a potem nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie NMP Bolesnej. O 1615 w domu parafialnej będzie spotkanie dziewczynek z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Korneliusza, papieża. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami na pierwsze spotkanie liturgiczne w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Takie spotkania będą odbywały się co miesiąc. W czwartek po mszy wieczorowej odbędzie się pierwsze, po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, spotkanie grupy biblijnej dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
Piątek. O 1630 odbędzie się spotkanie ministrantów; obecność wszystkich obowiązkowa, a po mszy wieczorowej spotkanie lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa. O 1900 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej.
Sobota. Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski. Święto patronalne młodzieży polskiej.
W niedzielę za tydzień będzie 25. niedziela zwykła. Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu.

W sobotę, 25 września (za dwa tygodnie), odbędzie się doroczna pielgrzymka i spotkanie wspólnot Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Wybieramy się na to spotkanie. Zapisy u pani zakrystianki lub u pani Bożeny Sury.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny z dzisiejszej niedzieli przybrał formę numeru specjalnego z okazji beatyfikacji księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. W bieżącym numerze Gościa wiele miejsca poświęcono postaciom obydwu błogosławionych, a także krzyżowi z okazji wtorkowego święta. Zachęcamy także do nabywania Goście Extra w całości poświęconego Prymasowi Tysiąclecia i matce Róży Czackiej, założycielce Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Zakładu dla Ociemniałych w Laskach pod Warszawą. Redaktorzy Tygodnika Katolickiego Niedziela Zastanawiają się, czy wyniesieni dziś na ołtarze nowi błogosławieni są autorytetami, które przemówią do współczesnych ludzi. Relator Kongregacji  Spraw Kanonizacyjnych o. Zdzisław Kijas wyjaśnia na łamach Niedzieli, jak zostaje się świętym lub błogosławionym, czy potrzebny jest do tego cud, i kto to jest adwokat diabła.

Nasz pan sołtys (Wola Rzędzińska 1) informuje, że 3. rata podatku za rok 2021 będzie przyjmowana w domu parafialnym we wtorek od 700 do 1000 i w środę od 1400 do 1700.

Przed rozesłaniem. Pan Bóg mnie wspomaga – wyznaje Sługa Pański z proroctwa Izajasza, które słyszeliśmy dziś w pierwszym czytaniu. Z tym przekonaniem i z wiarą uczyńmy znak krzyża, przyjmując błogosławieństwo Boże, idźmy w radości i pokoju serca do naszych rodzin, do naszych spraw i zadań, które stawia przed nami życie. Pan Bóg mnie wspomaga – nie będę się lękał.