Ogłoszenia parafialne – 13 czerwca 2021 roku

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2021. Drodzy Diecezjalnie! Święta Rodzina z Nazaretu jest wzorem i inspiracją dla każdej rodziny w budowaniu trwałych relacji, wartości pracy i tworzenia przestrzeni miłości dla okazywania sobie wzajemnego szacunku. Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok Świętej Rodziny i Rok Świętego Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina. Zapraszam Was na Diecezjalne Święto Rodziny, które będziemy przeżywać w całej diecezji 20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą nas w Starym Sączu, gdzie o 1100 na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana uroczysta Eucharystia, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Drogie mojemu sercu rodziny! Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości wynikającej z możliwości  ubogacania się nawzajem swoją realną obecnością. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.

Dziękujemy za 3 ofiary na potrzeby parafialne złożone w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 2. osoby i złożono 2. ofiary. Do sprzątania kościoła w sobotę, 19 czerwca, po mszy porannej prosimy parafian z domów: 521, 521c, 523a, 524b, 524c, 525a, 525b, 525c, 527b, 527c.

W rozpoczynającym się 11. tygodniu 0kresu zwykłego w ciągu roku.
Codziennie na zakończenie adoracji będziemy odmawiali litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w pięknych nabożeństwach czerwcowych.
Poniedziałek. Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Wtorek. Na koniec adoracji litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe i modlitwy z nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Na modlitwę w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa modlitewna Matki Bożej Królowej Pokoju.  
Za tydzień będzie 12. niedziela zwykła. Diecezjalne Święto Rodziny.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny poleca opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tygodnik Katolicki Niedziela wspomina akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu sprzed stu lat i zastanawia się, jakie powodu kierują dzisiaj nami, gdy ten akt odnawiamy. Niedziela wraca także do postaci św. Józefa i stawia pytanie, czego możemy nauczyć się od tego świętego patrona.

Przed rozesłaniem. Gdy ziarno wsiewa się w ziemię, jest ono małe. Ale wsiane wzrasta i daje życie innym. Dzięki Eucharystii mamy moc, aby być wiernymi w małych sprawach, a przez to osiągać wielką świętość.