Ogłoszenia parafialne – 13 grudnia 2020 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący wizyty duszpasterskiej. Drodzy Diecezjanie! Trudna sytuacja spowodowana pandemią wpłynęła również na podjęcie decyzji o rezygnacji z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Rezygnujemy także ze zbierania jakichkolwiek ofiar z nią związanych. Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi, udzielić błogosławieństwa, i umocnić więź parafialną, zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze święte. Dokładne terminy tych celebracji zostaną ogłoszone. Na zakończenie wspomnianych Mszy świętych zostanie poświęcona woda, którą wierni przyniosą ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Zostanie też przeprowadzone nabożeństwo połączone z udzieleniem  błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy, by w dniu kiedy mieszkańcy danego rejonu parafii zgromadzą się w kościele, powróciwszy do swoich domów pomodlili się wspólnie o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich domowników. Niech te ograniczenia, w jakich przyszło nam funkcjonować w wymiarze życia religijnego, mobilizują nas jeszcze bardziej do umacniania więzi duchowych. Drodzy Diecezjanie, chcę Wam gorąco podziękować za troskę o duchowy wymiar życia waszych parafii i naszej diecezji, za postawę odpowiedzialności za materialny wymiar funkcjonowania parafii i diecezji, co umożliwiają składane przez Was ofiary i dokonywane wpłaty. Gorąco życzę Wam, aby doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacniało pośród nas wzajemną miłość i pokój. Niech duch wzajemnej solidarności przepoi całe nasze życie i niech inspiruje do ciągłego starania się o większe dobro. Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą.                                                       † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 5 ofiar. Ofiary, które składacie na potrzeby naszej parafii są przeznaczane przede wszystkim na spłacenie betonowego obejścia kościoła, które zostało wykonane na wiosnę. Mamy nadzieję, że na koniec obecnego roku spłacimy ponad 1/3 należnej kwoty. Prosimy więc o zrozumienie i wsparcie finansowe tej jakże potrzebnej inwestycji. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 3 osoby, i złożono 3 ofiary. Za tydzień prosimy parafian z domów: 435a, 436, 436b, 437, 439a, 440, 440a, 440c, 441.

Zostało nam jeszcze 11 dni Adwentu. Codziennie godzinę przed mszą wieczorową jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze święte roratnie celebrujemy od poniedziałku do piątku o 1800, natomiast w sobotę o 630 rano. W zakrystii są jeszcze dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W obecnym roku opłatki są dostępne tylko w kościele; w niedziele przy stoliku, w dni powszednie w zakrystii. Na wieńcu adwentowym pali się już trzecia świeca. Dziękujemy za obfite dary charytatywne, które przynieśliście do kościoła; będą one rozdawane w najbliższą środę od 1500 w domu parafialnym. Potrzebujący zgłaszają się po nie z dowodem osobistym. W końcu przypominamy o spowiedzi przed świętami. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi. Prosimy, aby spowiadać się przez cały Adwent.

W trzecim tygodniu Adwentu.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.   
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe do MB Nieustającej Pomocy, a także rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Będzie ona celebrowana codziennie przed mszą wieczorową.
Za tydzień będzie czwarta – ostatnia niedziela Adwentu.

Instytut Pamięci Narodowej prosi przez parafie w Polsce, aby dzisiaj, w 39. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, o 1930 wystawić w swoich oknach świece – światło wolności dla ofiar tego złego czasu w naszej historii.

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Rzędzińskiej ogłasza, że w tym roku, w związku z panującą pandemią, kalendarze strażackie nie będą roznoszone do domów, ale w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem stanie wóz strażacki, gdzie będzie można je nabyć. Środki uzyskane z tej sprzedaży będą przeznaczone na działalność straży. Strażacy będą też służyć fachową wiedzą na temat czujek czadu i dymu. Potraktujmy z szacunkiem strażaków z OSP, pamiętając, że są oni gotowi poświęcić swój czas i samych siebie, aby ratować nasz dobytek, a nawet nasze życie, narażając swoje.

Od jutra domy w Woli Rzędzińskiej będą odwiedzać kominiarze z Żabna, aby przeglądnąć instalacje kominowe.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny przynosi nam dzisiaj trzecią część adwentowego cyklu pt. Objawiło się życie. Gość pisze także o sekretach MB z Guadalupe, wobec których nauka jest bezradna. Tygodnik Katolicki Niedziela rozważa, czy obecne protesty młodych ludzi w Polsce można porównać do protestów grudniowych z roku 1970, oraz do protestów z czasu pierwszej Solidarności, czyli z początku lat osiemdziesiątych.

Przed rozesłaniem. Idźmy dzisiaj z radością do naszych domów i tam, gdzie będziemy na co dzień, dajmy świadectwo, że blisko jest nasz Pan, który daje sens naszemu życiu.