Ogłoszenia parafialne – 13 listopada 2022 roku

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 19 listopada po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 431a, 431b, 431c, 432, 432b, 433a, 433, 433c, 443f.

Przypominamy o zachowaniu porządku na cmentarzu parafialnym. Chryzantem, które uwiędną lub zmarzną nie wrzucamy do kontenera, lecz wyjmujemy z doniczek i składamy obok kontenera parafialnego. Potem wywieziemy je w pola. Doniczki i inne plastikowe ozdoby wrzucamy do kontenera. Pilnujmy tego porządku!

Wczoraj w kościele NSPJ w Tarnowie odbyło się błogosławieństwo 42. lektorów z naszego dekanatu Tarnów – Wschód. Cieszymy się, że w tej grupie było 8. chłopców z naszej parafii. Gratulujemy im i życzymy, aby czytając słowo Boże w kościele, sami napełniali się tym słowem i w jego świetle układali swoje życie.

W rozpoczynającym się 33. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Każdego dnia powszedniego adoracja przed Najświętszym Sakramentem będzie od 1700 do 1730, we wtorek i środę zakończą ją modlitwy nowennowe, o 1730 błogosławieństwo, a potem różaniec połączony z wypominkami. W niedzielę wszystko będzie godzinę wcześniej.
Poniedziałek. W ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania o 1900 w domu parafialnym będzie spotkanie formacyjne uczniów klas 8a i 8b, oraz tych uczniów, którzy chodzą do szkoły poza Wolą Rzędzińską. Obecność obowiązkowa.
Środa. O 1615 w domu parafialnym spotkanie dziewczynek z DSM.
Czwartek. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
Piątek. Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. O 1900 w domu parafialnym spotkanie grupy młodzieżowej.
W niedzielę za tydzień będzie 34. niedziela zwykła, ostatnia w roku kościelnym. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej diecezji, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Akcji Katolickiej, Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Dzień Życia Kontemplacyjnego. Światowy Dzień Młodzieży.

Na dzień 6 stycznia 2023, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszym kościele planowany jest koncert kolęd pod hasłem „Kolęda dla nieobecnych”. Będzie poświęcony pamięci tych osób, które na przestrzeni lat śpiewały w wielu chórach, jakie działały w naszej parafii: w chórze prowadzonym przez śp. Kazimierza Jarosza, w chórze parafialnym, w chórze Cantus, oraz grały w orkiestrze. Dlatego pomysłodawcy koncertu zawracają się z prośbą do rodzin tych osób o udostępnienie ich fotografii, z których potem zostaną sporządzone portrety, a te zostaną zaprezentowane podczas koncertu w formie wystawy. Podpisane imieniem i nazwiskiem fotografie, najlepiej z zaznaczoną na nich datą urodzin i śmierci osoby, prosimy dostarczać do kancelarii parafialnej do niedzieli 4 grudnia 2022 roku.

Sołtys wsi Wola Rzędzińska 1. informuje, że czwarta rata podatku za rok 2022 będzie przyjmowana w domu parafialnym w poniedziałek od 900 do 1100, oraz we wtorek od 1500 do 1700.

Czytajmy prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnym jest ostatnia płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana Apostoła, oraz Listy Apostolskie. W Gościu warto także zwrócić uwagę na artykułu związane z historią Polski i rolą Kościoła w dziejach naszej Ojczyzny. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wielu ludzi wydało wojnę św. Janowi Pawłowi II, usiłują go zdyskredytować i mnożą medialne ataki na osobę świętego papieża. Ponadto w obliczu wojny na Ukrainie odżywają dylematy moralne związane z piątym przykazaniem: Nie zabijaj. Najważniejsze pytanie, na które redaktorzy Niedzieli starają się odpowiedzieć, czy w obronie własnego życia lub życia innych osób można agresora pozbawić życia. Zwróćmy także uwagę na nowy numer WPiS-u, a w nim wiele ciekawych i solidnych od strony naukowej artykułów.

Przed rozesłaniem. Niech błogosławieństwo Pańskie daje nam odwagę do przyjmowania prawdy i kroczenia za nią ścieżkami codzienności. Bo gdzie jest prawda, tam jest i Chrystus. On jest Drogą, Prawdą i Życiem.