Ogłoszenia parafialne – 13 lutego 2022 roku

Zapamiętajmy sobie naukę wypływającą z czytanych dzisiaj fragmentów Pisma świętego. Fundamentem szczęśliwego życia jest ufność złożona w Bogu i droga ewangelicznych błogosławieństw, które choć sprzeciwiają się logice świata, są najpewniejszą drogą ukazaną nam przez Jezusa.

Dziękujemy za 4 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 19 lutego po mszy porannej i prosimy na nie parafian z domów: 67e – 2 rodziny, 68, 69 – 2 rodziny, 69a, 70, 70a, 70c, 70d.

W rozpoczynającym się 6. tygodniu w okresie zwykłym.  
Poniedziałek. Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Na chwilę modlitwy w czasie adoracji zaprasza grupa modlitewna św. Ojca Pio. A na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
Za tydzień będzie 7. niedziela zwykła.

Parafia Katedralna w Tarnowie organizuje kurs przedmałżeński, który dedykowany jest dla par narzeczonych. Rozpoczęcie we wtorek 1 marca o 1900 w auli przy katedrze. Zapisy i szczegółowe informacje na pierwszym spotkaniu.

Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER zaprasza najpierw na Nabieranie mocy z św. Andrzejem Bobolą w Domu Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie, w dniach 26-27 lutego 2022  roku, potem na Wielkopostne zamyślenia w Klasztorze Karmelitów w Czernej i w końcu na udział w Misterium Męki Pańskiej u Salezjanów w Krakowie w dniu 12 marca 2022 roku.  Zgłoszenia i szczegółowe informacje w Biurze ITER w Tarnowie, pod numerem telefonu 736 622 333 a także na plakatach informacyjnych.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejna płytę z kolekcji BIBLIA AUDIO, a w niej księgo Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Ponadto w Gościu będziemy mogli przeczytać o tym, jak ważna w zachowaniu zdrowia jest fizykoterapia, oraz o kulcie św. Charbela w naszej diecezji. Tygodnik Katolicki Niedziela w dodatku ABC wiary, stara się odpowiedzieć na pytanie: kto będzie zbawiony? Niedziela naświetla także fałszywe oskarżenia pod adresem papieża seniora Benedykta XVI, które powstały w Niemczech i stały się pretekstem do kolejnego ataku na jego osobę.

Przed rozesłaniem. Jeśli chcemy przemieniać ten świat na lepsze, to trzeba zacząć od własnego serca. To serce, które jest wypełnione i nasycone Bogiem, przynosi błogosławione owoce. Taki człowiek jest szczęściem dla innych i pokazuje, gdzie szukać tego prawdziwego szczęścia. A więc idźmy żyć błogosławieństwami! Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w realizacji tej misji.