Ogłoszenia parafialne – 13 marca 2022 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Dniem Świętości Życia 2022. Umiłowani Diecezjanie! W uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Św. Jan Paweł II stwierdził, że dzień ten jest szczególną okazją, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia. To wezwanie zakreśla dziś szerszy kontekst, kierując nasze serca także ku ofiarom wojny na Ukrainie. Dlatego  proszę, aby modlitwą objąć również życie ludzkie zagrożone dramatem wojny. Zachęcam, aby śladem poprzednich lat, podjąć w tym dniu duchową adopcję dziecka poczętego. Centralne obchody Dnia Świętości Życia w naszej diecezji będą w Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu. O 1800 będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Powierzajmy każde ludzie życie opiece Matki Najświętszej! Z pasterskim błogosławieństwem.
                                                                                                                                           † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 2 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 4 ofiary. Następne sprzątanie będzie w sobotę 19 marca po Mszy świętej o godzinie 800 i prosimy na nie parafian z domów: 93a, 93b, 93c, 93d, 94, 95, 95a, 95/1, 96, 97a, 97b.

W drugim tygodniu Wielkiego Postu. 
Poniedziałek. W czasie adoracji zapraszamy na chwilę modlitwy o pokój ze św. Janem Pawłem II. 
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Na Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej.
Piątek. O 900 będzie droga krzyżowa dla tych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1700 będzie droga krzyżowa dla dzieci oraz dla dorosłych, a o 1900 będzie droga krzyżowa dla uczniów klas 7. i 8. oraz dla starszej młodzieży. Do udziału w drogach krzyżowych zapraszamy wszystkich parafian.
Sobota. Uroczystość św. Józefa. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Zapraszamy do uczczenia św. Józefa, opiekuna Jezusa, męża Maryi i naszego świętego patrona.
Za tydzień będzie 3. niedziela Wielkiego Postu. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Ogłoszenie związane z pomocą dla dotkniętej wojną Ukrainy. Uchodźcy z Ukrainy docierają już do naszej parafii; obecnie jest ich kilkadziesiąt osób w kilku domach. Ci wszyscy, którzy chcieliby ich wspomóc mogą przynosić dary do remizy OSP w Woli Rzędzińskiej codziennie w dni powszednie od 1700 do 2000. W tych samych godzinach mogą do remizy zgłaszać się osoby, które goszczą uchodźców lub sami uchodźcy, aby zabrać dary. Ponadto do naszej parafii z Caritasu diecezjalnego dotarły specjalne kartony na dary, które zostaną wysłane na Ukrainę, aby wesprzeć walczących i ludzi, którzy tam zostali, a teraz cierpią na skutek głodu, chorób i prześladowań ze strony najeźdźców. Caritas określił dokładnie, czym mają być wypełnione wysyłane paczki. Każdy, kto zgłosi się po karton z Caritasu zostanie dokładnie o tym poinformowany. Prosimy, aby osoby, które zdecydują się na ofiarowanie paczki na Ukrainę, zgłosiły się do księdza proboszcza. Zachęcamy, aby uczyniły to niekoniecznie osoby indywidualne. Lepiej będzie, jak zbierzemy się w grupy, które mogą tworzyć np. jakaś jedna lud dwie róże żywego różańca, koło gospodyń, Akcja Katolicka, grupa młodzieżowa, orkiestra, chór, grupa sąsiadów itp. Konfiguracje mogą być bardzo różne. Wtedy podzielimy się zakupami i wszystko pójdzie bardzo sprawnie, i nikt nie odczuje większego obciążenia finansowego. W naszej parafii mamy do dyspozycji 10 przydzielonych nam katonów. Mamy nadzieję, że szybko zostaną wypełnione.

Pan sołtys wsi Wola Rzędzińska 1 ogłasza, że 1. rata podatku za rok 2022 będzie przyjmowana w domu parafialnym w poniedziałek od 700 do 1100 i we wtorek od 1400 do 1700. Będzie można zapisać się na ziemniaki.

Czytajmy prasę katolicką. Oprócz bieżącego numeru Gościa Niedzielnego, który wiele miejsca poświęca wojnie na Ukrainie, jest od dziś dostępny Gość Extra, który w całości poświęcony jest św. Ojcu Pio, jego duchowości i kultowi, jakim się cieszy w świecie. Natomiast Niedziela przypomina o 9. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, o mocnych i słabych stronach tego pontyfikatu.

Przed rozesłaniem. Niech dobry Bóg błogosławi nam w realizacji naszych wielkopostnych postanowień.