Ogłoszenia parafialne – 13 sierpnia 2023 roku

Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami wielkiej powodzi. Po wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty są wielkie. Już po pierwszych doniesieniach o kataklizmie, Caritas Polska pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 sierpnia był dniem ogólnopolskiej solidarności ze Słowenią. Będziemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami kataklizmu. Uczynimy to w parafiach, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę funduszy, które Caritas Polska przekaże potrzebującym. Wszystkim darczyńcom dziękuję i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
Abp Stanisław Gądecki – przewodniczący KEP

Dziękujemy za 14 ofiar złożonych w ostatnich dwu tygodniach na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy także za 14 wpłat na konto parafialne dokonanych w miesiącu lipcu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z drugiego bloku ceramiki numery od 13 do 26.

W rozpoczynającym się 19. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Msza święta o 700.

Wtorek. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy świętej o 845 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory na naszych polach, działkach i ogrodach. Poświęcimy wieniec żniwny, pobłogosławimy zioła i kwiaty, które przyniesiemy do kościoła. W tym dniu zbierzemy składkę na cele inwestycyjne w parafii, a przed kościołem ofiary do puszek, aby pomóc Słowenii. Od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czasie adoracji do wspólnej modlitwy zapraszają członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, którzy będą się modlić wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II, swojego patrona.

Czwartek. Wspomnienie św. Jacka, kapłana. Msza święta o 700.

Piątek. Msza święta o 700.

Sobota. Msze święte o 700 i 1800.

Za tydzień będzie 20. niedziela zwykła.

W czwartek po raz 41. wyrusza Piesza Pielgrzymka z Tarnowa na Jasną Górę. Pielgrzymi z naszego dekanatu, którzy idą w grupie 2. będą oddawali bagaże w najbliższą środę od 1800 do 1900 przy kościele w Szynwałdzie.  

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy dzisiaj podsumowanie Światowych Dni Młodzieży, wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek. Tygodnik Katolicki Niedziela także wraca do przeżyć w czasie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Druhowie strażacy z OSP w Woli Rzędzińskiej prosili, aby ogłosić, że wyremontowali kuchnię w swojej remizie i od 1 września sala oraz kuchnia będą dostępne dla mieszkańców na różne imprezy okolicznościowe. Zainteresowani winni kontaktować się z zarządem OSP osobiście lub telefonicznie.

Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskie 1920, które odbędą się we wtorek, 15 sierpnia na stadionie LKS Wolania w Woli Rzędzińskiej. Natomiast w przyszłą niedzielę, 20 sierpnia w Zbylitowskiej Górze odbędą się dożynki naszej gminy. Rozpocznie je Msza święta polowa o 1400.

Wielu parafian już pewnie wie, że w czwartek zmarła Ewa Król, mama ks. Jana Króla. Pogrzeb odbędzie się jutro o 1300 w kościele parafialnym w Pustyni koło Dębicy. Polećmy Jej duszę miłosiernemu Bogu. Parafianie organizują wyjazd autobusem na ten pogrzeb. Gdyby ktoś chciał pojechać, niech dzisiaj zgłosi to w zakrystii. Zbiórka o 1045. Wyjazd o 1100.

Przed rozesłaniem. Niech Jezus, który przychodzi do naszej codzienności, uświęci ją i pomoże nam, abyśmy i my stawali się coraz bardziej święci.