Ogłoszenia parafialne – 13 września 2020 roku

Bóg obdarza nas przebaczeniem, bo posłał nam swojego Syna, aby zmazał dług naszych win. Dlatego, jako chrześcijanie, sami musimy przebaczać naszym bliźnim. Czy umiem przebaczać? Czy przypadkiem nie przyszedłem na tą Eucharystię z sercem obciążonym nienawiścią i nie pojednany z bliźnimi?

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 5 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 3 osoby, i złożono 5 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 19 września prosimy parafian z domów: 402, 402a, 402b – 2 rodziny, 403, 404, 404a, 405, 405a, 405b.

W tym tygodniu

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Módlmy się za wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wychowywanie młodego pokolenia, aby ich posłudze towarzyszyło Boże błogosławieństwo i łaska. Dzisiaj po mszy wieczorowej zapraszamy na modlitwę uwielbienia, a parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nabożeństwo fatimskie o 2000.
Poniedziałek. Święto Podwyższenia Krzyża. Msze święte będą o 630 i 1800. O 1630 będziemy celebrowali drogę krzyżową wokół naszego kościoła. Po jej zakończeniu rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wtorek. Wspomnienie NMP Bolesnej. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego i koronka. O 1630 w kościele będzie zbiórka kandydatów na ministrantów.
Środa. Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 1630 będzie spotkanie grupy DSM.
Czwartek. Na adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa czcicieli św. Ojca Pio.
Piątek. Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Patronalne święto młodzieży Polskiej. O 1630 w kościele będzie zbiórka ministrantów, a o 1830 zbiórka lektorów. O 1900 spotkanie grupy młodzieżowej. Po mszy wieczorowej będzie spotkanie grupy biblijnej dorosłych.
Za tydzień będzie 25. niedziela zwykła. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Parafia NSPJ w Tarnowie organizuje kurs przedmałżeński. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o 1600 w budynku katechetycznym na Rzędzinie. Niech zainteresują się tym młodzi parafianie, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W październiku rozpoczyna się kolejna sesja diecezjalnego studium rodziny, którego celem jest pogłębienie wiedzy teologicznej, psychologicznej, prawniczej i pedagogicznej na temat rodziny. Studium trwa dwa lata, a wykłady odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Chętni niech zgłaszają się w Wydziale Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Nasz pan sołtys w Woli Rzędzińskiej jedynce informuje, że trzecia rata podatku za rok 2020 będzie przyjmowana w domu parafialnym w poniedziałek od 1500 do 1700, oraz we wtorek od 730 do 900.

W sobotę 26 września br. w kościele parafialnym św. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbędzie się czuwanie grup Apostolstwa Pomocy dla Dusz Czyśćcowych. Zostaliśmy zaproszeni na to spotkanie i organizujemy wyjazd autokarowy. Chętni niech zapisują się w zakrystii naszego  kościoła lub w kancelarii parafialnej do końca najbliższego tygodnia.

Komunikat Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przestrzega, że na terenie Małopolski wzrosła liczba oszustw, których ofiarami są osoby starsze. Za swoje szczere intencje płacą one utratą dorobku całego życia. Policjanci przypominają, że policja nigdy nie prosi o wpłacenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy na wskazane konto bankowe. Nigdy nie żąda haseł i danych potrzebnych do logowania w banku. Rozmowy telefoniczne na ten temat najlepiej zakończyć jak najszybciej. Nigdy nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobie, której nie znamy. Zanim podejmiemy działanie, sprawdźmy, czy zdarzenie miało miejsce, zadzwońmy do tej osoby lub do rodziny i porozmawiajmy. Bądźmy ostrożni i rozważni w kontaktach z nieznajomymi, o każdym takim telefonie powiadomimy policję. Przed kościołem ministranci rozdają ulotki dotyczące tego problemu. Niech starsi parafianie zainteresują się nimi.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny, idąc za nauką dzisiejszej ewangelii, mocno podkreśla, że przebaczenie winowajcy, to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego, a pielęgnowanie w sercu poczucia skrzywdzenia jest aplikowaniem sobie codziennej dawki trucizny. Ponadto Gość stara się odpowiedzieć na pytanie, co zrobiliśmy z duchową spuścizną św. Hildegardy z Bingen. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, co powinniśmy zrobić wobec ataków środowisk LGBT i czy jest możliwy dialog z takimi osobami.  

Przed rozesłaniem. W Eucharystii Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie, abyśmy i my mogli być miłosierni dla innych. Niech błogosławieństwo Boże pomoże nam patrzeć z miłością na naszych bliźnich i ich potrzeby.