Ogłoszenia parafialne – 14 czerwca 2020 roku

Komunikat z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny. Już kolejny raz będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę,  podążające drogą świętości. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcam, abyście uczynili to w swoich parafiach pod przewodnictwem waszych duszpasterzy. Zapraszam Was także do duchowej łączności z centralnymi obchodami tego święta w Starym Sączu, w niedzielę 21 czerwca. Eucharystia rozpocznie się o 1130 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN oraz przez stronę internetową parafii. Godne i głębokie przeżycie tego dnia zawierzamy wstawiennictwu św. Kingi i św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy.                                                  † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafialne; w kończącym się tygodniu złożono 14 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób i złożono 8 ofiar. Bóg zapłać. Na sobotę 20 czerwca na godzinę 900 do sprzątania prosimy parafian z domów:  163c, 164a, 164b – 2. rodziny, 164c/1, 164c/2, 165, 165a, 165b.

W tym tygodniu.

Dzisiaj rozpoczęliśmy misje parafialne. Do wszystkich domów w naszej parafii powinien dotrzeć program całego tygodnia misyjnego. Gdyby tak się nie stało, na stoliku z gazetami leży jeszcze kilka egzemplarzy programu, można je sobie zabrać do domu. Nie będziemy teraz przypominać całego programu, ale prosimy, aby każdy parafianin zapoznał się z nim i przychodził na wyznaczone dla siebie spotkania misyjne. Program zapewne także będzie nam przypominał ojciec misjonarz. Przeżyjmy ten tydzień w skupieniu, znajdźmy czas dla Boga i dla swojej duszy. Prosimy rodziców, by o spotkaniach misyjnych przypominali swoim dzieciom, wysyłali uczniów szkoły podstawowej do kościoła na 1600 w poniedziałek, wtorek i środę, a młodzież w czwartek i piątek na 1900. Dzieci pierwszokomunijne w ramach białego tygodnia będą miały spotkania o 1600. Zwróćmy uwagę na spotkania stanowe dla kobiet (poniedziałek 1900) i dla mężczyzn (wtorek 1900), oraz na spotkanie misyjne dla chorych w sobotę o 1700. Misje zakończymy w przyszłą niedzielę, kiedy to wprowadzimy do naszego kościoła relikwie błogosławionych męczenników z Pariacoto i  poświęcimy jeszcze raz nasz krzyż misyjny. Spotkania misyjne podczas mszy o 1800 będziemy transmitowali w kanale internetowym YouTube. O innych ewentualnych transmisjach będziemy informowali.
Wtorek. Przed mszą wieczorową odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Po nabożeństwie czerwcowym odmówimy modlitwy związane z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Zakończenie oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Kwi Chrystusa. O 1600 będzie specjalne nabożeństwo misyjne i błogosławieństwo dzieci przedszkolnych i niemowląt; pobłogosławimy także wianki. Po Mszy św. o 1800 będzie ostatnia procesja w kończącej się oktawie Bożego Ciała.
Piątek. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. według programu misyjnego. W tym dniu nie mamy obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
Sobota. Wspomnienie Niepokalanego serca Maryi Panny. Msze św. według porządku misyjnego.
Za tydzień będzie 12. niedziela zwykła. W naszej wspólnocie parafialnej zakończymy misje święte. Najważniejsza Msza św. będzie o 1200, kiedy to do kościoła wprowadzimy relikwie bł. Zbigniewa i bł. Michała, a potem udamy się pod krzyż misyjny. Składka z przyszłej niedzieli, jako ofiara od całej parafii, będzie przeznaczona na wsparcie misyjnej działalności w całym świecie Ojców Franciszkanów Konwentualnych.

Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie:  wt.diecezja.tarnow.pl 

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj Gość Niedzielny pisze o przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie. Ponadto w Gościu przeczytamy o tym, że uznano cud za wstawiennictwem Sługi Bożego Karola de Foucauld w 100. rocznicę jego śmierci, oraz o projektantce miody, która została zakonnicą. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o przygotowaniu do małżeństwa po nowemu i o tym, jak nie dać się oszukać w czasie epidemii.

Przed rozesłaniem. Jezus najpierw przywołał do siebie Dwunastu, a dopiero potem ich posłał. Nie można stać się głosicielem Dobrej Nowiny, jeśli najpierw samemu nie wejdzie się w zażyłość z Chrystusem. Przeżyjmy takie spotkanie z Jezusem w ciągu obecnego tygodnia, wejdźmy z Nim w ścisłą zażyłość, by potem iść z odwagą i zapałem głosić światu Jego miłość.