Ogłoszenia parafialne – 14 listopada 2021 roku

Dziękujemy za 1. ofiarę złożoną na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj kościół sprzątało 7 osób, złożono 10 ofiar. Bóg zapłać! Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 29, 30, 30/1, 30a, 31, 31a, 34, 34a/1, 34b/1.

Bóg zapłać! Za ofiary, jakie składacie na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary. Ostatnimi, ale widocznymi inwestycjami w naszym kościele są: renowacja konfesjonału i nowe wykładziny przy wszystkich ołtarzach. Ołtarze należą do najważniejszych miejsc w każdym kościele, dlatego trzeba o nie szczególnie dbać. Koszt całości wykładzin wyniósł ponad 10 tysięcy złotych, z tego jeden tysiąc do ofiara rodziców młodzieży, która w obecnym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Następną ważną inwestycją będzie zaaranżowanie otoczenia kościoła: wysadzenie nowych drzew, krzewów i kwiatów. Ten proces potrwa zapewne kilka miesięcy. Niektórzy z parafian byli zaniepokojeni wycinką drzew przy kościele, chociaż nikt o tym nie powiedział otwarcie. Istotą sprawy nie była tylko wycinka, ale nowe, piękne otoczenie kościoła. Stare drzewa były niebezpieczne, bo po części były zbutwiałe i kilka razy zniszczyły nam ogrodzenie, zagrażały też kościołowi. Kto z parafian pozwolił by sobie na trzymanie tak wysokich drzew przy swoim domu? Prosimy o zrozumienie i cierpliwość, a w niedługim czasie wszyscy zobaczą efekt tych zbiegów.

W rozpoczynającym się 33. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Przypominamy, że dzisiaj jest Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Światowy Dzień Ubogich obchodzimy po raz piąty. Ustanowił go papież Franciszek. W tym roku przyświecają mu słowa: Ubogich zawsze macie u siebie (Mk 14,7). W parafiach diecezji tarnowskiej po Mszach świętych rozprowadzane są chlebki miłosierdzia, a ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na pomoc ubogim. W naszym kościele chlebki miłosierdzia są na stołach pod chórem. Ofiara za nie wynosi minimum 5 zł. Natomiast  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wspomniany był w dzisiejszym kazaniu, zaakcentujmy go w naszych modlitwach i możemy wesprzeć ofiarami do puszek, które zbieramy przed kościołem. Przypominamy o spotkaniu synodalnym, które będzie o 1700 w domu parafialnym.
Wtorek. O 1630 będzie spotkanie chłopców – kandydatów na ministrantów. O 1700 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Miłosierdzia Bożego, o 1730 różaniec z wypominkami, o 1800 Msza święta, na którą zapraszamy dzieci klas 3. z rodzicami w ramach miesięcznych spotkań przygotowujących je do przystąpienia do  1. spowiedzi i przyjęcia 1. Komunii świętej..
Środa. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. O 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy z nowenny do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy i błogosławieństwo. Różaniec z wypominkami i wieczorna Msza święta.
Czwartek. Wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.  
Sobota. Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
W niedzielę za tydzień będzie 34. niedziela zwykła – ostatnia w roku kościelnym. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej diecezji, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,  Akcji Katolickiej, Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Dzień Życia Kontemplacyjnego. Za tydzień przed naszymi kościołami będziemy zbierali ofiary do puszek jako pomoc dla parafii w Polsce, które pomagają migrantom. O tą pomoc apelował abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Nie zapomnijmy o tym, że przez cały listopad możemy zyskiwać odpusty za zmarłych, spełniając wyznaczone warunki. Przypominamy, aby śmieci z cmentarza wrzucać do kontenerów. Same zielone chryzantemy składamy obok kontenera.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, dlaczego papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej.  Tygodnik Katolicki Niedziela przybliża czytelnikom wspólnotę św. Idziego, oraz relacjonuje niezwykłe zdarzenie związane z postacią ks. Dolindo Ruotolo.  

Przed rozesłaniem. Jezus zapowiada swoje przyjście w chwale. Skoro dziś należymy do Niego, kiedyś będziemy mieć udział w Jego zwycięstwie. Słowa Jezusa nigdy nie przeminą. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas na drodze do wieczności.