Ogłoszenia parafialne – 14 maja 2023 roku

Słowo Boże, którym karmimy się w tych dniach, opowiada nam o bliskim rozstaniu Jezusa z Apostołami i o tym, jak Pan przygotowywał swoich uczniów do misji głoszenia Ewangelii. Pamiętajmy, że udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże, także nas ma przygotować do misjonarskiego świadczenia o wierze wobec ludzi, wśród których żyjemy.

Dziękujemy ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii złożone w ostatnim tygodniu; było 4 ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątali rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 531a, 532, 532a, 532b, 532d, 532e, 532f, 532g, 532h, 532i, 533.

Poniedziałek, wtorek i środa to kwartalne dni modlitw o urodzaje – dawne dni krzyżowe. W te dni będziemy modlili się o urodzaje na naszych polach, w ogrodach i na działkach. W każdym z nich o 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie będzie nabożeństw majowych o 1730. Natomiast o 1800 odprawimy Mszę świętą według specjalnego formularza. Jeden księży ofiaruje ją w intencji o urodzaje, o zachowanie pól, ogrodów i sadów od nieszczęść, oraz w intencji pracujących na roli. Pozostali w codziennych intencjach. W czasie tych mszy zbierzemy ofiary na tacę i przeznaczymy na potrzeby parafialne. Jeżeli pogoda pozwoli, po zakończeniu liturgii w kościele pójdziemy w procesji do krzyży, które są w naszej parafii. W czasie drogi będziemy śpiewali Litanię Loretańską i Litanię do Wszystkich Świętych. Przy krzyżach odmówimy specjalne modlitwy. W poniedziałek udamy się w stronę Tarnowa do krzyża przy stadionie na początku drogi w stronę Lipia. We wtorek pójdziemy do krzyża przy nowym przedszkolu. Natomiast w środę do krzyża stojącego na posesji naszego parafianina pana Stanisława Plebanka (nr domu 221). Prosimy o uporządkowanie otoczenia krzyży, odnowienie ich, przystrojenie i liczny udział w tych nabożeństwach. Na msze wieczorowe i modlitwy o urodzaje zapraszamy według następującego porządku: poniedziałek parafianie z domów o numerach od 1 do 154, we wtorek od 155 do 459 i bloki ceramiki, w środę od 460 do 611. W czwartek, piątek i sobotę wieczorowe nabożeństwa będą według normalnego porządku, a więc o 1700 wystawienie najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo majowe, a o 1800 Msza święta.

W rozpoczynającej się 6. tygodniu wielkanocnym.

Przypominamy, że dzisiaj dzieci klas trzecich przystępują do I Komunii świętej. Otoczmy je i ich rodzony naszymi modlitwami. Od jutra dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Zapraszamy je na nabożeństwa majowe i Msze święte wieczorowe.

Wtorek. Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Msze święte jak w dzień powszedni. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszają członkowie Akcji Katolickiej, którzy będą modlili się za przyczyną św. Jana Pawła II. Na koniec adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. O 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

Piątek. Rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Jego zesłania. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiali na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej wieczorowej zapraszamy dorosłych na spotkanie biblijne, które będzie na plebanii.

Za tydzień będzie 7. niedziela wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy świętej o 1200 dzieci klas czwartych będą świętowały rocznicę pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby wcześniej przystąpiły do spowiedzi, a na mszę rocznicową przyszły w strojach komunijnych, jeżeli jest to możliwe.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o lasach świata, oraz o przesłaniu św. Stanisława biskupa do współczesnych Polaków. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, czy w Bożych planach Polska jest najważniejsza? Jaką misję powierzył nam Bóg? Co na temat Polaków mówili mistycy?

Przed rozesłaniem. Niech tożsamość chrześcijańska będzie naszą dumą. Niech da nam siłę do wiernego trwania przy Bogu i przykazaniach. Jak misjonarze dzielmy się światłem Ewangelii z tymi, którzy jej nie znają.