Ogłoszenia parafialne – 14 marca 2021 roku

Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że miłość Boga do człowieka nigdy nie zawodzi. Od Jezusa, który zawisł na drzewie krzyża za każdego człowieka, uczmy się postawy miłości i przebaczenia wobec każdego człowieka.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; w zakończonym tygodniu złożono 3 ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób i złożono 8 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 487a, 487b, 489, 489a, 489c, 489e, 489g, 489i, 489m, 490a.

W rozpoczynającym się 4. Tygodniu Wielkiego Postu.
Dzisiaj. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale. Od dzisiaj przez kolejne trzy niedziele w czasie gorzkich żali będziemy zbierali ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego. W związku z naszym udziałem w nabożeństwach wielkopostnych cały czas apelujemy o odpowiedzialne zachowanie: maseczki, dystans społeczny, dezynfekcja rąk.
Poniedziałek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do św. Józefa.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będą nowenny do św. Józefa i do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będą nowenny do św. Józefa i MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Na wspólną modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszają członkowie grupy modlitewnej NMP Królowej Pokoju. Na koniec adoracji będzie nowenna do św. Józefa.
Piątek. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe, to jednak mając na uwadze Rok św. Józefa, jaki przeżywamy w Kościele, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału we Mszach świętych bądź to osobiście w kościele, bądź za pośrednictwem mediów elektronicznych; planujemy internetową transmisję Mszy świętej o 1800. O 900 będzie droga krzyżowa dla tych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1715 będzie droga krzyżowa dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, a o 1900 będzie droga krzyżowa dla uczniów klas 7., 8. oraz dla młodzieży. Z racji uroczystości św. Józefa w ten piątek nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych.
Za tydzień będzie 5. niedziela Wielkiego Postu. Od tej niedzieli do Wielkiego Piątku zasłaniamy wszystkie krzyże w kościele. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale, które będziemy transmitowali.

Ważne ogłoszenia wielkopostne. W zakrystii są dostępne baranki rozprowadzane przez Caritas. Od kilku dni w naszym kościele jest wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, którzy znajdują się w potrzebie. Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych teraz w sklepie. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej. I ostatnie ogłoszenie wielkopostne, ale chyba najważniejsze, bo dotyczy spowiedzi przed świętami. W obecnym roku w żadnej parafii znowu nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi wielkopostnej w tradycyjnym stylu, gdy są zaproszeni obcy spowiednicy i spowiadają cały dzień. Dlatego prosimy, aby spowiadać się sukcesywnie przez cały Wielki Post. Codziennie jest przynajmniej jeden ksiądz w konfesjonale podczas adoracji najświętszego Sakramentu, przed i w czasie mszy porannych i wieczorowych. Korzystajmy z tego, już teraz przychodźmy do spowiedzi, by nie doprowadzić do sytuacji, że w Wielkim Tygodniu będą wielkie kolejki przy konfesjonałach. Tak nie może się stać choćby ze względu na przepisy sanitarne związane z pandemią. Nie liczmy też na spowiedź w innych parafiach, bo tak samo będzie w każdym kościele.

Wracamy jeszcze do spraw związanych z cmentarzem parafialnym. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę na cmentarzu jest tylko jeden kontener na śmieci postawiony od strony ceramiki. Prosimy, żeby nie przynosić śmieci i nie składać na miejscu, gdzie już nie ma kontenera. Korzystajmy z dostępnego kontenera, i nauczmy się, żeby śmieci z cmentarza zabierać do swoich domowych koszy. Pamiętajmy, że teren cmentarza jest monitorowany przez monitoring gminny. Jeżeli tylko pozwoli pogoda, od jutra zaczynamy prace przy alejkach na cmentarzu.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy czwartą część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim, podsumowanie najtrudniejszej pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku, oraz kilka artykułów, których głównym bohaterem jest św. Józef. W środku czasopisma jest też prezent: magnes na lodówkę z wizerunkiem św. Józefa. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela przeczytamy o manipulacjach dokonywanych na słowach papieża Franciszka. Znajdziemy też praktyczne rady psychologa, który mówi, jak zadbać o swoją kondycję psychiczną i być zadowolonym z życia. Do Niedzieli dołączony jest obrazek z modlitwą do św. Józefa.

Przed rozesłaniem. Niech to radosne orędzie o zbawieniu, jakie rozbrzmiewa dzisiaj, pozostanie w naszych duszach i przez kolejne dni zachęca nas do nawrócenia i uwielbiania Boga swoim życiem.