Ogłoszenia parafialne – 15 listopada 2020 roku

Dzisiaj jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Niech nie zabraknie naszej modlitwy za tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodzinach i bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste. Wspomnijmy szczególnie o członkach naszych rodzin i parafianach, którzy w takich tragicznych okolicznościach zeszli z tego świata.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 7 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 6 osób, i złożono 7 ofiary. Do sprzątania w sobotę, 21 listopada po mszy porannej prosimy parafian z domów: 429a – 2 rodziny, 429b – 2 rodziny, 429c, 429d, 429e, 430, 430a, 430b.

W tym tygodniu.
Codziennie po południu. O 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1730 różaniec za zmarłych z wypominkami. Na koniec suplikacje i błogosławieństwo najświętszym Sakramentem i Msza święta wieczorowa.
Wtorek. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Wieczorem modlitwy nowennowe.
Środa. Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Na koniec adoracji odmówimy modlitwy nowennowe do MB.
Piątek. Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
Sobota. Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Dzień Życia Kontemplacyjnego.
Za tydzień będzie ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny dużo miejsca na swoich łamach poświęca protestom, jakie w ostatnich tygodniach opanowały nasz kraj, pisze o wulgarności protestujących, ale także oddaje głos ekspertom, którzy podkreślają, jak ważne jest każde życie człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Ponadto w Gościu przeczytamy, jak ważna jest każda modlitwa za duszami cierpiącymi w czyśćcu i jak bardzo tym duszom pomaga. Tygodnik Niedziela zastanawia się, co się stało z Polską i krytycznie ocenia inicjatywę prezydenta, w sprawie zmiany prawa aborcyjnego.

Przed rozesłaniem. Eucharystia to modlitwa Kościoła o przyjście Pana Jezusa do naszego życia. To również modlitwa o otwartość naszych serc i gotowość na spotkanie z Bogiem w wieczności. Realizując i rozwijając otrzymane talenty, idźmy w naszą codzienność przepełnieni świadomością obecności Boga pośród nas. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.