Ogłoszenia parafialne – 15 maja 2022 roku

Św. Jan Ewangelista zabiera nas dzisiaj w duchu do społeczności zbawionych w niebie, gdzie Bóg otrze z ich oczu wszelką łżę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie. Dajmy się ponieść tej wielkanocnej radości, by umocnić się w przekonaniu, że w zmartwychwstaniu Chrystusa Bóg ociera nasze łzy i obiecuje pełnię szczęścia.

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby parafialne. Wczoraj nasz kościół sprzątało 6 osób, które złożyły 5 ofiar. Bóg zapłać! Następne sprzątanie będzie w sobotę 21 maja po mszy porannej. W tym dniu o posprzątanie kościoła prosimy parafian z domów: 125, 125a, 125b, 125c, 127, 127a, 127b, 128 – 2 rodziny, 128a, 129.

Przypominamy o nabożeństwach majowych. Celebrujemy je codziennie w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed mszą wieczorową, w dni powszednie o 1730, a w niedziele o 1630. Zapraszamy.

W rozpoczynającym się tygodniu – 5. okresu wielkanocnego.
Poniedziałek. Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. 
Wtorek. O 1700 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo majowe, potem nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o 1700  odmówimy cząstkę różańca i specjalne modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z okazji dnia urodzin Papieża Polaka. O 1730 będzie nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Za tydzień będzie 6. niedziela wielkanocna. W tym dniu przypada zwykle wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. Przepisy liturgiczne nie pozwalają wspominać jej w niedzielę, ale chcemy zaznaczyć obecność tej świętej w liturgii i w kulcie. Dlatego członkinie róży żywego różańca, którym patronuje św. Rita, zamówiły Mszę świętą o 1200, a pół godziny przed tą mszą będą się modliły do Boga za jej przyczynę i odmówią specjalna koronkę do św. Rity. Natomiast w czasie Mszy św. o 1200 pobłogosławimy róże na cześć św. Rity. Róże do pobłogosławienia należy przynieść ze swoich domów. Zachęcamy do udziały w tym pięknym obrzędzie.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego można będzie przeczytać między innymi o kanonizowanym właśnie słudze Bożym Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało się jego powołanie. Na kanwie rocznicy zamachu na Jana Pawła II w Gościu przeczytamy też o tym, że Maryja objawiająca się w Fatimie jest potężniejsza od pocisków. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się wyjaśnić postawę papieża Franciszka wobec wojny na Ukrainie. Ponadto  Niedziela zastanawia się, czy internet jako narzędzie ewangelizacji nie przyczyni się do powstania tzw. religii internetowej i przeniesienia życia duchowego do przestrzeni wirtualnej.

Przed rozesłaniem. Bóg przyszedł do nas w sakramencie Eucharystii, która jest sakramentem miłości Boga do człowieka. Niech Jego błogosławieństwo pomoże nam w okazywaniu bezinteresownej miłości tym, wśród których przebywamy na co dzień