Ogłoszenia parafialne – 15 października 2023 roku

Zapamiętajmy, że zaproszeniem na ucztę weselną Syna Bożego jest nasz chrzest, który łączy nas z Bogiem duchowym węzłem, dzięki czemu kiedyś będziemy modli połączyć się z Bogiem na wieki. Dbajmy o tą relację.

Dziękujemy za 16 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 3 ofiary. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, prosimy na nie parafian z domów: 35, 36, 36a, 36b, 36c, 36c/1, 36d, 37/1, 37a, 38.

Dziękujemy bardzo strażakom z OSP w Woli Rzędzińskiej, którzy w piątek umyli i oczyścili grotę przed naszym kościołem z mchu, porostów i innych brudów. Teraz grota lśni czystością. Będziemy ją naprawiać, bo w kilku miejscach odpadły drobne kamienie, ale to nie jest wielki problem. Następnie całą grotę napuścimy specjalnym preparatem do kamienia, aby lepiej wyglądała i była odporniejsza na brud i wilgoć.

W rozpoczynającym się 28. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 45. rocznica wyboru Księdza Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października 1978 roku). Członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej zapraszają wszystkich na adorację od 1700 i na nabożeństwo różańcowe; będą się modlić słowami św. Jana Pawła II, wzywając jego orędownictwa u Boga.

Wtorek. Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec adoracji nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Święto św. Łukasza, ewangelisty. Patronalne święto służby zdrowia. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Narodowy dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Piątek. Wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

Za tydzień będzie 29. niedziela zwykła. W parafiach położonych na terenie Województwa Małopolskiego, w naszej także, będzie uroczystość św. Jana Pawła II, Patrona Małopolski. W tą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne – na papieski fundusz misyjny. W całym Kościele rozpocznie się Tydzień Misyjny.

Przypominamy o nabożeństwach różańcowych, w dnia powszednie o 1715, w niedzielę o 1615. 15 minut wcześniej jest wystawienie Najśw. Sakramentu. Odmawiajmy różaniec całymi rodzinami w naszych domach.

Na stoliku z gazetami wyłożyliśmy już kartki na wypominki, które można składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej, albo na tacę. Wypominki podzielimy je na kilka części i przez cały następny rok będziemy czytali przed mszami o 845, 1030 i 1200. Prosimy, aby wypominki pisać wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami, bo czasem trudno jest odczytać szczególnie nazwiska. W Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu odbędzie się uroczysta Msza święta, a po niej procesja po cmentarzu połączona ze specjalnymi modlitwami. Dlatego prosimy, aby dokładnie posprzątać cmentarz. Pamiętajmy nie tylko o grobach swoich bliskich, ale także o tych, o które nikt nie dba od wielu lat. Śmieci wyrzucamy tylko do kontenera.

W sobotę, 28 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego odbędzie się coroczne, w obecnym roku już 22. spotkanie róż żywego różańca. Tym razem miejscem spotkania będzie Bobowa, jedyna parafia w naszej diecezji, w której pracował ks. Jan Czuba. Wspomnimy 25. rocznicę jego śmierci, która spotkała go 27 października 1998 r. Będziemy się też modlić o jego beatyfikację. Organizujemy wyjazd na spotkanie róż. Chętni niech zgłaszają do kancelarii parafialnej lub w zakrystii naszego kościoła. Zapisy potrwają przez tydzień.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, oraz raport o stanie Kościoła w Polsce. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, czy spełniły się pragnienia św. Jana Pawła II, który chciał, aby Polska stała się krajem ludzi świętych. Pamiętajmy ciągle o dodatkach do Gościa i Niedzieli.

Przed rozesłaniem. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia – wyznał św. Paweł Apostoł. Niech błogosławieństwo Boże umocni i nas do odbudowywania, podtrzymywania i odnawiania naszych chrzcielnych relacji z Bogiem.