Ogłoszenia parafialne – 16 czerwca 2024 roku

Dziękujemy za 10 ofiar złożonych na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie przed odpustem będzie tradycyjnie w dwóch etapach. Pierwsze sprzątanie w piątek po mszy wieczorowej; prosimy na nie parafian z domów: 164a, 164b – 2 rodziny, 164c/1, 164c/2, 164/4, 165, 165a, 165b, 167a – 2 rodziny, 167b, 168, 169a, 170, 171, 171b. Drugie w sobotę po mszy porannej; prosimy na nie parafian z domów: 172, 172a, 173 – 2 rodziny, 174, 174a, 175, 176, 177, 177a, 177b, 178/1, 178a. Prosimy o zachowanie tego porządku, aby sprzątanie przebiegło jak najsprawniej, a kościół lepiej posprzątany.

W rozpoczynającym się 11. tygodniu zwykłym – w ciągu roku.

Każdego dnia na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nabożeństwo czerwcowe.

Poniedziałek. Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Wtorek. Na koniec adoracji dodatkowo będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Adorację zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Od 1700 zapraszamy uczniów klas ósmych do spowiedzi, aby z Bogiem zakończyli naukę w szkole podstawowej.

Czwartek. Od 1700 zapraszamy dzieci i młodzież do sakramentu pokuty, aby na zakończenie roku szkolnego mogli przyjąć Komunię świętą dziękczynną.

Piątek. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O 800 będziemy celebrowali Mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, abyśmy wspólnie podziękowali za kończący się rok szkolny.

Za tydzień będzie 12. niedziela zwykła. Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki naszej wspólnoty parafialnej. Msze święte będą o 630, 845, 1100 – suma odpustowa i o 1700. Sumę odpustową będzie celebrował ksiądz profesor Józef Kloch, który w obecnym roku obchodzi 40. lecie kapłaństwa. On też wygłosi kazanie odpustowe. Aby uzyskać odpust, trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy więc gorąco do spowiedzi. Pamiętajmy o tym. Przez cały tydzień będziemy w konfesjonałach podczas popołudniowej adoracji. Po sumie odpustowej planujemy procesję eucharystyczną, dlatego przygotujmy feretrony, baldachim, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, oczekujemy na dzieci pierwszokomunijne. Prosimy, aby zagrała orkiestra, zaśpiewał chór Cantus, a procesję uświetniły panie z koła gospodyń wiejskich.

Trzecie z kolei ogłoszenie dotyczące przystępowania dzieci do pierwszej Komunii świętej w całej Diecezji Tarnowskiej. Zakończony niedawno synod przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i samo jej przyjęcie powinny dokonywać się w parafii zamieszkania dziecka, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła dziecka. Daje to możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o Marszu dla Życia i Rodziny, który dzisiaj przejdzie w wielu miastach m.in. w Warszawie i Krakowie. W kulturze, która stawia znak zapytanie nad rodziną, marsze pokazują jej głęboki sens i piękno. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o kryzysie na polskiej wschodniej granicy, oraz o marginalizacji katolików w życiu publicznym, o czym świadczą m.in.: odrzucanie nauki o ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, wyrzucanie krzyży z placówek publicznych, czy zarzuty o naruszaniu neutralności religijnej.

Przed rozesłaniem. W czasie kończącej się Eucharystii Bóg wrzucił ziarno słowa w nasze dusze i użyźnił je łaskami przy stole eucharystycznym. Te Boskie dary są nam dane, aby przyczyniły się do naszego duchowego wzrostu. Przyjmijmy je i pełni wdzięczności zanieśmy do naszych domów.