Ogłoszenia parafialne – 16 kwietnia 2023 roku

Słowo Boże, które przed chwilą czytaliśmy, nakreśliło przed nami piękny obraz wspólnoty pierwotnego Kościoła, który trwał w nauce apostołów, we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach. To jest wzór dla współczesnego Kościoła i dla nas osobiście. Trwajmy we wspólnocie, która praktykuje miłosierną miłość.

Dziękujemy młodzieży z księdzem Waldemarem i panom za pomoc w rozebraniu dekoracji wielkanocnych. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 10 osób, złożono 11 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 518a, 518b, 519, 519a – 2 rodziny, 519b, 519c, 519d, 520, 520b.

W rozpoczynającej się dzisiaj 2 tygodniu wielkanocnym.
Przypominamy, że dzisiaj kończy się Oktawa Wielkanocy i jest Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się uroczyste czuwanie modlitewne, w czasie którego będziemy uwielbiali Miłosierdzie Boże; poprowadzi je młodzież z ks. Waldemarem. Będą także modlić się członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej za przyczyną ich patrona św. Jana Pawła II z okazji 16. dnia miesiąca. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej.
Środa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Za tydzień 3. Niedziela Wielkanocna, która w Polsce jest obchodzona jako Niedziela Biblijna.

Nasi sąsiedzi, Parafia NSPJ w Tarnowie, organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 31 maja do 7 czerwca br. Koszt: 980 USD i 800 PLN. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowani niech zgłaszają się do kancelarii parafii NSPJ w Tarnowie.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać między innymi o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, o których Siostra Faustyna napisała w swoim Dzienniczku. Gość stawia też pytanie, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, czy Bóg może cierpieć. Ponadto Niedziela analizuje lewicową taktykę wojny z przeszłością.

Przed rozesłaniem. Umocnieni słowem Bożym i nakarmieni chlebem eucharystycznym idźmy, aby w naszym życiu nie tylko korzystać z darów Miłosierdzia Bożego, lecz także czynić miłosierdzie naszym bliźnim.