Ogłoszenia parafialne – 16 lipca 2023 roku

Przed chwilą usłyszeliśmy Jezusową przypowieść o siewcy, która zwraca naszą uwagę na życiodajną moc zamkniętą w słowie Bożym. Bądźmy przekonani, że ziarno słowa Bożego, które pada na glebę naszych serc, wydaje owoce tylko tam, gdzie są dobre warunki do jego wzrostu.

Dziękujemy za 26 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 7 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 593a, 594, 596, 598, 601, 602, 602a, 603.

W rozpoczynającym się 15. tygodniu zwykłym.

Dzisiaj w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu będą modlić się członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej za przyczyną swojego patrona św. Jana Pawła II i wszystkich zapraszają do wspólnej modlitwy.

Poniedziałek. Msza święta będzie o 700.

Wtorek. Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Msza święta o 700.

Piątek. Msza święta o 700.

Sobota. Święto św. Marii Magdaleny. Msze święte o 700 i 1800.

Za tydzień będzie 16. niedziela zwykła. Z okazji przypadającego we wtorek 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy święcili samochody i inne pojazdy mechaniczne np. motocykle, motorowery, rowery, ciągniki. Kierowcy, chcący poświęcić swój pojazd, niech postawią go na parkingu, zatrzymają się na chwilę po Mszy świętej. Przy wyjeździe z parkingów staną księża, pobłogosławią pojazdy i pokropią je wodą święconą. Ten obrzęd traktujmy jako modlitwę o szczęśliwe podróże i pracę dla nas wszystkich jeżdżących po naszych drogach.

Duszpasterstwo rolników zaprasza w czwartek 20 lipca na chwilę modlitwy do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. O 1600 rolnicy wyruszą na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. O 1800 będzie celebrowana Msza święta pod przewodnictwem ks. bp Leszka Leszkiewicza – krajowego duszpasterza rolników. O 1900 ksiądz biskup wygłosi specjalną konferencję do rolników.

Ks. Waldemar zaprasza chętnych na piesze wędrowanie leśnymi szlakami Beskidu Sądeckiego. Trasa z Krynicy Zdrój do Leluchowa (ok. 20 km). Planowany jest całodzienny wyjazd w czwartek 20 lipca po mszy porannej, powrót przed wieczorem. Zapisy do środy rano w zakrystii lub u ks. Waldemara.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy reportaż z podróży kard. Konrada Krajewskiego na objętą wojną Ukrainę. Ponadto dziennikarze zastanawiają się nad przyczynami i konsekwencjami niedawnych zamieszek we Francji. Tygodnik Katolicki Niedziela pragnie przybliżyć czytelnikom mniejszości narodowe zamieszkujące Polskę, a więc: Litwinów, Białorusinów, Ukraińców, Łemków, Ormian i Rosjan. Ponadto Niedziela wyjaśnia, czym jest grzech pierworodny, który dziedziczymy po pierwszych rodzicach i jakie są jego następstwa w naszym życiu.

Przed rozesłaniem. Cała natura trudzi się, by przynieść plon Bogu i ludziom. Czy wobec mogę pozostać bezczynny, nie robiąc nic dobrego dla Bożej chwały, pożytku świata i własnego zbawienia? Każdy z nas jest tą glebą, którą Bóg użyźnia i hojnie obsiewa, licząc, że wyda owoce świętości. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w tym owocowaniu.