Ogłoszenia parafialne – 16 maja 2021 roku

Jezus wzięty dzisiaj z ziemi do nieba, który przyjdzie do nas tak samo, jak widzimy Go odchodzącego, przypomina nam, że według Bożego planu dopełnieniem historii naszego życia jest zbawienie nie tylko naszej duszy, ale także naszego ciała. Warto o tym zawsze pamiętać.

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób i złożono 4 ofiary. Do sprzątania kościoła w sobotę, 22 maja, po mszy porannej prosimy parafian z domów : 505, 505a, 507, 507a – 2 rodziny, 507b, 507c, 512c – 2 rodziny, 512d 2 rodziny.  

W rozpoczynającym się 7. tygodniu Okresu Wielkanocnego.
Każdego dnia tego tygodnia na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiali modlitwy z nowenny do Ducha Świętego. Nabożeństwa majowe będziemy celebrowali po mszy wieczorowej. Gdy pozwoli nam pogoda nabożeństwa te będą przed grotą Matki Bożej z Lourdes. Na nabożeństwa majowe zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.
Wtorek. Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Grupa modlitewna Matki Bożej Królowej Pokoju zaprasza na chwilę modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
Sobota. W tym dniu przypada wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, zakonnicy i patronki w trudnych sprawach. Z tej okazji na chwilę modlitwy do Boga za przyczyną św. Rity zaprasza róża żywego różańca, którą za swoją patronkę ma świętą z Cascii. Modlitwy te będą w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
Za tydzień będzie uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny przedstawia nam sylwetkę nowego błogosławionego Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów, który wczoraj w Rzymie został dołączony do grona błogosławionych. Gość stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ten kapłan żyjący ponad 150 lat temu, jest dobrym patronem na dzisiejsze czasy. W numerze znajdziemy także rozmowę z rodzicami Livii Marii, uzdrowionej w łonie matki za jego  wstawiennictwem. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela przeczytamy o zjawisku zeświecczeniu, które dzisiaj kładzie się cieniem na wspólnocie Kościoła, oraz poznamy sylwetkę Sługi Bożej Matki Róży Czackiej, opiekunki ociemniałych z podwarszawskich Lasek, która we wrześniu zostanie wyniesiona na ołtarze. 

Przed błogosławieństwem. Nasze miejsce jest w niebie. Znamy już drogę tam prowadzącą, wskazaną nam przez Chrystusa. Wiemy też, że Eucharystia jest pokarmem mocy w czasie pokonywania tej drogi. W niej Jezus karmi nas swoim Chlebem na życie wieczne. Idźmy Jego drogą z błogosławieństwem Bożym.