Ogłoszenia parafialne – 16 października 2022 roku

Pamiętajmy, że pytanie o poziom naszej wiary jest nierozerwalnie związane z pytaniem o naszą modlitwę. Jezus zapewnia nas, że Bóg bierze w obronę naszych wybranych, którzy dniem o nocą wołają do niego.

Dziękujemy serdecznie za 26 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 16 osób, złożono 13 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 22 października po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 418a, 421, 422a, 422b, 422c, 422d, 423, 424, 245a, 426a – 2 rodziny.

W zakończonym tygodniu wyprowadziliśmy podnośnik z kościoła i oddaliśmy go do wypożyczalni, myliśmy  podłogę kościoła, ustawialiśmy rzeczy na swoich miejscach, przynieśliśmy ławki z powrotem do kościoła i umocowaliśmy je na specjalnie wykonanych stalowych płaskownikach. Nie wszystkie ławki mają klęczniki, bo stare po prostu się rozpadły, a te które są, zmontowano je prowizorycznie; proszę na to uważać. Dzisiaj widzimy, że nasze ławki wymagają remontu. Do odnowienia ławek kościelnych poszukujemy stolarza, który podjąłby się tych prac. W najbliższym tygodniu chcemy pracować w przedsionku kościoła i na chórze.

W 29. tygodniu okresu zwykłego.
Przypominamy o nabożeństwach różańcowych; w dni powszednie zapraszamy na 1715, w niedziele na 1615. Liczymy na to, że różaniec w kościele będzie odmawiać więcej starszych dzieci i młodzieży.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania o 1900 w domu parafialnym będzie spotkanie formacyjne uczniów klasy 8a i tych uczniów, którzy chodzą do szkoły poza Wolą Rzędzińską. Obecność obowiązkowa.
Wtorek. Święto św. Łukasza ewangelisty. Po różańcu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 1645 spotkanie DSM. Po różańcu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana. O 1900 będzie próba chóru Cantus.
Piątek. O 1900 będzie spotkanie grupy młodzieżowej.
Sobota. Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski.
Za tydzień będzie 30. niedziela zwykła. Światowy Dzień Misyjny, patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

Zgodnie z regulaminem wyborów do parafialnych rad duszpasterskich w naszej diecezji dzisiaj ogłaszamy listę kandydatów do radu duszpasterskiej w naszej parafii. Imiona i nazwiska tych osób są wywieszone w gablocie na placu kościelnym. Proszę się z nimi zapoznać. Wybory odbędą się w niedzielę za tydzień.

W najbliższą sobotę udajemy się na spotkanie misyjne róż żywego różańca do Parafii Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie. Wyjazd o 730 z parkingu przy kościele, powrót w godzinach popołudniowych.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy obecnie mieszkają w Tarnowie, zwracają się do wszystkich z prośbą, aby wesprzeć materiałami ich pracę dla żołnierzy ukraińskich. Potrzebują: starej pościeli białej i kolorowej, metalowych puszek po produktach spożywczych np. owocach czy mleku, używanych karimat, śpiworów. Zbiórka tych rzeczy będzie we środę od 800 do 900 i od 1600 do 1700 w domu parafialnym.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest płyta CD z tekstem biblijnym, a na niej nagrane księgi historyczne Starego Testamentu. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na fakt, że nasilają się ataki na osobę św. Jana Pawła II, wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i dowodzi, że mimo tych ataków święty papież nadal pozostaje prorokiem naszych czasów. W zakrystii są także do nabycia katolickie kalendarze ścienne na rok 2023. Jedne tradycyjnie są ozdobione zdjęciami św. Jana Pawła II, natomiast drugie bardzo wymownymi i pięknymi portretami polskich świętych. Na stoliku z gazetami są już kartki na wypominki.

Przed rozesłaniem. Z liturgii czerpiemy od Boga siłę do przemiany życia. Oby nasze życie, wzmocnione łaską, było prawdziwym uwielbieniem Boga, abyśmy mieli, co złożyć na tym ołtarzu, kiedy znowu tutaj przyjdziemy.