Ogłoszenia parafialne – 16 sierpnia 2020 roku

Podziękujmy dzisiaj Bogu za to, że należymy do Kościoła – powszechnej rodziny zbawionych, która jednym sercem wyznaje wiarę i uwielbia Boga, oraz jednoczy się przy stole Słowa Bożego i Eucharystii.
Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było ich 18. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W piątek sprzątało 12 osób, i złożono 7 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 22 sierpnia, prosimy parafian z domów: 218a – 2 rodziny, 220a, 221 – rodziny, 222, 222a, 222b, 385, 387a, 387b – 2 rodziny. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania wczorajszego dziękczynienia za zebrane plony. Dziękujemy przede wszys-tkim paniom z koła gospodyń wiejskich w Woli Rzędzińskiej, które przygotowały wieniec i włączyły się w liturgię, czytając testy Pisma świętego i śpiewając. Dziękujemy państwu Alicji i Stanisławowi Kędzierskim, którzy pełnili rolę starostów za dary ofiarne i modlitwy.

W tym tygodniu
Poniedziałek. Wspomnienie św. Jacka, kapłana. Msza święta o 700. W tym dniu z Tarnowa wyrusza 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
Wtorek. Msze św. będą o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego i koronkę.
Środa. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Msza św. o 700.
Piątek. Wspomnienie św. Piusa X, papieża. Msza święta o 700.
Sobota. Wspomnienie NMP Królowej. Msze św. o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700. We mszy wieczorowej koncelebrowanej jeden z kapłanów Bogu miłosiernemu poleci duszę naszej parafianki śp. Bronisławy Lazarowicz, która zmarła 8 kwietnia, a pogrzeb odbył się w Wielki Piątek 10 kwietnia, kiedy obowiązywały nas ostre rygory sanitarne. Z powodu przepisów liturgicznych i pandemii nie mogliśmy wówczas odprawiać Mszy świętej za jej duszę, a w pogrzebie mogła uczestniczyć garstka ludzi. Dlatego na prośbę rodziny w sobotę będzie taka Msza święta, która teraz nie może już mieć wymiaru mszy pogrzebowej, ale da możliwość uczestniczenia w niej rodzinie zmarłej i wielu z nas.
Za tydzień będzie 21. niedziela zwykła.

Czytajmy prasę katolicką. W setną rocznicę Cudu nad Wisłą Gość Niedzielny zwraca uwagę na fakt, że zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło chrześcijańską cywilizację w Europie. Ponadto w Gościu przeczytamy o najstarszym maryjnym sanktuarium w Polsce, które znajduje się w Górce Klasztornej. Tygodnik Katolicki Niedziela proponuje, abyśmy poznali duchowy wymiar Bitwy Warszawskiej, zapoznaje nas z naturą cudów, oraz zastanawia się, czy pandemia koronawirusa nie służy władzom wielu krajów na świecie do walki z Bogiem i religią.

Przed rozesłaniem. Ludzie winni rozpoznać w nas Pana Jezusa. Dlatego nasze serce zawsze winno otwarte dla bliźnich, pełne miłosierdzia i troski, tak jak Serce Jezusa i jak serce Kościoła otwarte dla wszystkich. Niech nas w tym wspiera Boże błogosławieństwo.