Ogłoszenia parafialne – 16 stycznia 2022 roku

Zapamiętajmy słowa Maryi z dzisiejszej Ewangelii: Uczyńcie wszystko, cokolwiek Jezus wam powie. One wyznaczają kierunek, jaki winniśmy obrać w życiu.

Dziękujemy za 11 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 6  osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 15 stycznia po mszy porannej i prosimy na nie parafian z domów: 65a – 2 rodziny, 65b – 2 rodziny, 65c, 65d, 65e, 65f, 65g, 65h.

W piątek zakończyliśmy celebrowanie Mszy świętych kolędowych. Dziękujemy parafianom, którzy w nich uczestniczyli, wysłuchali słowa Bożego, przyjęli Komunię świętą, modlili się za swoje rodziny, poświęcili wodę i pokropili nią swoich domowników i swoje domy. Dziękujemy tym, którzy zaprosili nas do swoich domów. Dziękujemy za wszystkie ofiary, jakie parafianie złożyli przy okazji mszy kolędowych. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim domom i wszystkim rodzinom w parafii, a nasza Patronka, Matka Boża Nieustającej Pomocy, niech ma wszystkich w swojej opiece.

W rozpoczynającym się 2. tygodniu w okresie zwykłym.  
Poniedziałek. Wspomnienie św. Antoniego, opata. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
Wtorek. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Do wspólnej modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa św. Ojca Pio.
Piątek. Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci.
Sobota. Dzień Dziadka.
Za tydzień będzie 3. niedziela zwykła.

Gmina Tarnów zaprasza dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy na bezpłatne zajęcia w czasie ferii zimowych. Wszystkie zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym. Szczegóły na stronie internetowej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zamieszczona jest kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia. Tygodnik Katolicki Niedziela zadaje pytanie, dlaczego chrześcijanie wciąż są podzieleni. Tygodnik zwraca także uwagę na to, że w niedługim czasie wejdą nowe przepisy państwowe dotyczące cmentarzy: co w nowym prawie zmieni się na lepsze, a co niepokoi.

Przed rozesłaniem. Niech Boże błogosławieństwo umocni w nas i przedłuży ofiarę miłości, w której uczestniczyliśmy. Zanieśmy tę radość i miłość wszędzie tam, gdzie w tym tygodniu będziemy. Niech wszyscy zobaczą, że tylko w Bogu jest prawdziwa radość i wesele.