Ogłoszenia parafialne – 17 grudnia 2023 roku

Gdy słuchamy dzisiaj proroka Izajasza, który wyznaje: Ogromnie weselę się w Panu, oraz św. Pawła Apostoła, który zachęca: Zawsze się radujcie, dajmy ponieść się adwentowej radości, bo coraz bliżej są święta Bożego Narodzenia, a przede wszystkim coraz bliżej jest królestwo Boże.

Dziękujemy za 14 ofiar złożonych na inwestycje parafialne w ostatnim tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej. Ponieważ będzie to sprzątanie na święta prosimy większą liczbę parafian z domów: 67, 67a, 67b, 67c, 67d, 74, 74a, 78 – 2 rodziny, 78/1, 79 – 2 rodziny, 80, 80a, 80/1, 81a, 81b, 82, 87, 87a.

Przypominamy, że codziennie w dni powszednie o 630 celebrujemy roraty; zapraszamy na nie dzieci i młodzież. Opłatki zostały rozniesione do domów naszej parafii, ale nadal można je nabyć w zakrystii. W zakrystii są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Dzisiaj ostatni dzień wystawiony jest kosz na dary charytatywne. Dziękujemy tym parafianom, którzy przez dwa tygodnie napełniali go darami dla potrzebujących. Członkowie parafialnego zespołu Caritas będą je rozdzielali we wtorek od 1500 do 1700. Gdyby ktoś wiedział o nowych przypadkach osób potrzebujących pomocy, niech zgłosi ten fakt do kancelarii parafialnej. Przypominamy też, że dzisiaj przed naszym kościołem zbieramy ofiary do puszek, które będą przeznaczone na pomoc w budowie paneli fotowoltaicznych dla szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej.

W rozpoczynającym się 3. tygodniu Adwentu.

Przez cały rozpoczynający się tydzień, który ma nas bezpośrednio przygotować do uroczystości Narodzenia Pańskiego, na koniec popołudniowej adoracji będzie celebrowali nowennę do Dzieciątka Jezus.

Wtorek. Na koniec adoracji będzie też nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. O 1830 w domu parafialnym będzie spotkanie organizacyjne kolędników misyjnych i ich opiekunów.

Środa. W tym dniu w naszej parafii będzie spowiedź adwentowa. Spowiadać będziemy od 800 do 1000 i od 1500 do 1830 z krótkimi przerwami. Zapraszamy wszystkich do kratek konfesjonałów, aby przed świętami dotknęło nas Miłosierdzie Boże. Nie odkładajmy spowiedzi do innych parafii lub na ostatnią chwilę. Będą obcy spowiednicy. Na koniec adoracji Najśw. Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Sobota. W tym od 900 księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną na święta. Odwiedzą swoich chorych oraz tych, którzy zostaną dodatkowo zgłoszeni w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Za tydzień będzie czwarta niedziela Adwentu. Ponieważ przypada ona w dniu 24 grudnia, będzie jednocześnie przeżywana jako wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przed południem Msze święte będą według zwykłego porządku niedzielnego. Nie będzie mszy popołudniowej, ponieważ w tym czasie będziemy spożywali wieczerzę wigilijną. W przyszłą niedzielę zachowajmy tradycyjny post wigilijny. Pamiętajmy, aby wieczerzę wigilijną przeżyć w naszych rodzinach i domach we wzajemnej zgodzie i trzeźwości. W czasie kolacji wigilijnej zachowajmy tradycje katolickie: odczytajmy fragment z drugiego rozdziału Ewangelii św. Łukasza opowiadający o narodzeniu Pańskim, pomódlmy się wspólnie w ważnych intencjach Kościoła, naszej Ojczyzny i naszych rodzin; pomódlmy się o pokój na świecie. Połammy się opłatkiem, złóżmy sobie szczere życzenia, śpiewajmy kolędy. Tych pięknych tradycji uczmy nasze dzieci i wnuki. Pamiętajmy, aby wcześniej wyłączyć telewizory, radia, komputery, odłożyć daleko telefony, bo mogą nam przeszkadzać w spotkaniu się z nowonarodzonym Zbawicielem świata i najbliższymi. Potem zapraszamy na pasterkę, która będzie celebrowana o 2400. Będzie transmisja. Ofiary z pasterki tradycyjnie będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

Czytajmy prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest specjalny dodatek zatytułowany „Czekając na Nowonarodzonego”. Znajdziemy w nim krótkie medytacje i modlitwy, które lepiej pomogą nam przygotować się do świąt Bożego narodzenia oraz propozycja rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną. Tygodnik Katolicki Niedziela także zawiera obrzęd wieczerzy wigilijnej i jasełka do wystawienia w domu katolickicm, oraz dodatek „Bliżej życia z wiarą”. Przypominamy o dwumiesięczniku Gościa Niedzielnego pt. Historia Kościoła. W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze ścienne z wizerunkami Matki Bożej na rok 2024.

Przed rozesłaniem. W trzecim tygodniu Adwentu odkrywamy, że źródłem prawdziwej radości jest przychodzący Bóg, zapowiadany przez proroków i oczekiwany przez Naród Wybrany. Niech ta radość rozleje się na każdy dzień naszego życia i promieniuje na innych.