Ogłoszenia parafialne – 17 lipca 2022 roku

Spotkanie Jezusa z Marią i Martą poucza nas o tym, co w życiu jest naprawdę istotne. Zgubny dla naszej duszy jest nadmierny aktywizm, natomiast wsłuchanie się i uległość wobec słowa Bożego wprowadza w nasze życie harmonię, daje pociechę i pokój wewnętrzny. Może warto z tego skorzystać.

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycji w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 5 osób, złożono 3 ofiary. Następne sprzątanie będzie w sobotę 23 lipca po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 161b, 161c, 161d, 161e, 161g, 162/1, 162/2, 163, 163a, 163b, 163c.

W rozpoczynającym się 16. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana. Msza święta o 700.
Wtorek. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.  
Środa. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza święta o 700.   
Piątek. Święto św. Marii Magdaleny. Msza święta o 700.
Sobota. Wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Msze święte o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 17. niedziela zwykła. Z okazji przypadającego w poniedziałek wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy święcili samochody i inne pojazdy mechaniczne np. motocykle, motorowery, rowery, ciągniki. Kierowcy, chcący poświęcić swój pojazd, niech postawią go na parkingu, zatrzymają się na chwilę po Mszy świętej. Przy wyjeździe z parkingów staną księża, pobłogosławią pojazdy i pokropią je wodą święconą. Ten obrzęd traktujmy jako modlitwę o szczęśliwe podróże i pracę dla nas wszystkich jeżdżących po naszych drogach.

W ostatnich tygodniach jeden z domów w Woli Rzędzińskiej uległ częściowemu zniszczeniu na skutek pożaru. Ten dom znajduje się w części Woli, która należy do parafii Miłosierdzia Bożego. Nie przeszkadza to jednak w pomocy poszkodowanym. Jakiś czas temu w kancelarii parafialnej zgłosili się nasi parafianie z propozycją, aby i nasza parafia pomogła pogorzelcom. Po rozmowie postanowiliśmy, że w niedzielę za tydzień, 24 lipca br., członkowie oddział Caritasu przy naszej parafii przeprowadzą przed naszym kościołem zbiórkę ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel. Pamiętajmy o tym, bo pomoc sąsiedzka ma wielką wartość przed Bogiem i w życiu społeczności naszej parafii oraz całej wsi.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy, skąd się wziął zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego o 2100. W Gościu warto także zwrócić uwagę na artykuły opisujące wrzenie w byłych sowieckich republikach w Azji, a także tragiczne położenie Sudanu Południowego, kraju, który mógłby być spichlerzem Afryki, a obecnie żebrze o żywność i pomoc międzynarodową. Tygodnik Katolicki Niedziela pochyla się nad problemem narkomanii wśród polskich nastolatków. Wyjaśnia, jak rozpoznać uzależnienie swojego dziecka i gdzie szukać pomocy. Ponadto Niedziela jeszcze raz wraca do osoby św. Ojca Pio.

Przed rozesłaniem. Bóg nieustannie puka do drzwi naszych serc i naszych domów. Czeka, by wejść i z nami zamieszkać. Niech dzisiejszy przykład Marii i Marty pozwoli nam właściwie Go przyjąć i uczynić z naszych domów miejsca, w których żyje Jezus.