Ogłoszenia parafialne – 17 marca 2024 roku

Coraz bliżej są dni chwalebnej Męki i śmierci Jezusa. Chrystus świadomy tego, co się zbliża, odsłania nam dzisiaj swoje serce i zaprasza do kontemplacji tajemnicy krzyża, na którym dokona się Jego wywyższenie.

Dziękujemy za 17 ofiar złożonych na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątała 10 osób, złożono 10 ofiar. Bóg zapłać! Następne sprzątanie kościoła w sobotę 23 marca po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 121, 121b, 122, 122a, 122b, 122c, 123, 124, 124 – 2 rodziny, 124b.

W rozpoczynającym się 5. tygodniu Wielkiego Postu.

Wtorek. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, na koniec nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dzieci z naszej szkoły podstawowej. Księża katecheci podadzą dzieciom program rekolekcji. Podkreślamy, że są one obowiązkowe dla wszystkich uczniów, którzy uczestniczą w lekcjach katechezy w szkole. Po południu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Drugi dzień rekolekcji szkolnych. W tym dniu dzieci od czwartej klasy w zwyż przystąpią do sakramentu pokoty; będzie to ich spowiedź na święta.

Piątek. Trzeci dzień rekolekcji szkolnych. Z powodu tych rekolekcji nie będzie drogi krzyżowej o 900 rano. Starszych, którzy licznie w niej uczestniczą zapraszamy na drogę krzyżową o 1700. O 1800 Msza święta. O 1900 będzie droga krzyżowa dla młodzieży.

Sobota. W tym dniu w naszej parafii będzie spowiedź wielkopostna. Zapraszamy wszystkich do kratek konfesjonałów od 830 do 1000 i od 1500 do 1830. Będą obcy spowiednicy. Od 1030, w przerwie spowiedzi, księża udadzą się do swoich chorych i do tych, którzy zostaną zgłoszeni na święta. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii, w kancelarii lub bezpośrednio do księży.

Za tydzień będzie Niedziela Palmowa. Dzień Misjonarzy Męczenników. W czasie każdej mszy poświęcimy palmy. Natomiast przed Mszą św. o 1030 będzie uroczyste poświęcenie palm, procesja z palmami. Po skończonej liturgii odbędzie się konkurs palm z nagrodami, który przeprowadzą członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy dzieci, młodzież i całe rodziny do zrobienia palm i wzięcia udziału w konkursie. Jedynym kryterium, które pozwoli twórcy palmy wziąć w nim udział, jest wykonanie jej samodzielnie. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Składka z Niedzieli Palmowej tradycyjnie przeznaczona jest

Przypominamy o barankach wielkanocnych rozprowadzanych przez Caritas, które są dostępne w zakrystii. Przypominamy także o koszu na dary świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych w sklepie. Za tydzień ogłosimy, w którym dniu Wielkiego Tygodnia te dary będą rozdawane

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej zaprasza na kiermasz ozdób – stroików wielkanocnych i domowych wypieków, które będzie można nabyć w Niedzielę Palmową na placu przed kościołem. Dochód z tego kiermaszu będzie przeznaczony na zakup rozkładanej sceny, która bardzo przyda się szkole.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj Gość Niedzielny wyjaśnia, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. Opowiada także, czym są relikwie i czy można je sprzedawać. W wielkopostnej szkole modlitwy przeczytamy o tym, że w modlitwie najważniejsza jest gotowość serca człowieka do przemiany. Tygodnik Katolicki Niedziela rozważa problem samobójstw, którym zagrożone są przede wszystkim młode osoby. Wyjaśnia, jak opiekować się dzieckiem po próbie samobójczej i czy wiara chroni przed popełnieniem samobójstwa. Ponadto Niedziela Pisze o sensie postu. Zwraca uwagę, że współcześni chrześcijanie niemal zarzucili te praktyki.

Przed rozesłaniem. Bóg jest zawsze wierny swojemu przymierzu. Niech odpowiedzią na Jego wierność będzie i nasza wierność ugruntowana wielkopostnym nawróceniem. W naszych wysiłkach ku dobremu niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.